Atrakcje turystyczne Puszczy Kampinoskiej

Można się spotkać z opiniami, że z turystycznego punktu widzenia Kampinoski Park Narodowy jest nieciekawy. Nic bardziej mylnego! Zarówno w samej Puszczy, jak i w jej bezpośredniej okolicy nie brakuje różnorodnych atrakcji związanych nie tylko z przyrodą, ale i działalnością człowieka.

Poniższa mapa jest subiektywnym zestawieniem najciekawszych miejsc w Kampinoskim Parku Narodowym oraz okolicach. Z biegiem czasu z pewnością będą do niej dodawane kolejne punkty. Jeśli masz sugestie co do rozbudowy mapy lub zauważyłeś/aś błąd, pisz na adres p.kampinoska@gmail.com

Aby wyświetlić krótki opis atrakcji, kliknij jej symbol na mapie. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych obiektów dostępne są natomiast w linkach umieszczonych poniżej mapy.

Jeśli szukasz dokładnego przebiegu szlaków w KPN, zobacz moją mapę szlaków

Przetestuj nową wersję!

Równolegle do interaktywnej mapy dostępnej powyżej przygotowałem też zupełnie inną wersję tego opracowania. By ją uruchomić, kliknij w ten LINK lub w ilustrację poniżej. Nowa wersja mapy z pewnością będzie bardziej przydatna do szczegółowego planowania wycieczek. Lokalizacje poszczególnych atrakcji nałożyłem bowiem na mapę szlaków w Puszczy Kampinoskiej i okolicach – obok samego przebiegu szlaków prezentuje ona również odległości między węzłami. Całość wyświetla się na podkładzie OpenStreetMap, co pomoże w planowaniu dojazdu do miejsca startu naszej wycieczki. Również na tej wersji mapy można odczytać krótki opis każdej atrakcji, choć jest to nieco bardziej skomplikowane. W tym celu należy kliknąć w interesujący nas obiekt. Wówczas otworzy się nowe okno dialogowe. Następie klikamy w nazwę kategorii atrakcji, która znajduje się pod słowem „Atrakcje”.

Opisy najciekawszych miejsc w Puszczy:

4 komentarze do wiadomości “Atrakcje turystyczne Puszczy Kampinoskiej

  1. Dyrekcja parku powinna zmienić sieć szlaków według potrzeb i opinii turystów. W środku parku ścieżki powinny prowadzić do punktów krajobrazowo ciekawych np. wrzosowiska Opaleń i wzdłuż widoków na torfowiska. Obecnie są rodzajem siatki przecinającej las, prowadzą przez miejsca nieatrakcyjne, gdzie turyści tylko płoszą dziką zwierzynę. Na wschodnich obrzeżach parku ludzie i tak chodzą każdą drogą i te drogi powinny być oficjalnie szlakami. Obecny układ szlaków poprowadzono X-dziesiąt lat wcześniej po dawnych głównych drogach leśnych. Od dziesięcioleci ludzie chodzą po parku inaczej, niż wymalowano szlaki. To powoduje tylko sztuczne konflikty pomiędzy turystami i administracją parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *