To był rok, czyli czym żyła Puszcza Kampinoska w 2018?

Najpopularniejsze wydarzenia z Puszczy Kampinoskiej z 2018 roku

Teoretycznie puszcza powinna być miejscem, gdzie niewiele się dzieje – tu przewróci się drzewo, tam przemknie sarenka. Ale jeśli las znajduje się tuż obok dużego miasta, to trudno liczyć na spokój. Potwierdza to zestawienie 10 wiadomości najczęściej odwiedzanych w „Kurierze Kampinoskim” w mijającym roku.

Na pierwszym miejscu znalazła się wiadomość o podjęciu przez GDDKiA decyzji, by wylotówka na Gdańsk biegła na krótkim odcinku w granicach Kampinoskiego Parku Narodowego. Z jednej strony to faktycznie bardzo niewielki odcinek i do tego na niezbyt cennym przyrodniczo obszarze, a z drugiej będzie to pierwszy przypadek w kraju, by ekspresówkę prowadzić tak blisko parku narodowego. Abstrahując od kontrowersji, jakie budzi ta inwestycja – w nowym roku temat ten również pojawi się na łamach Kuriera i tak zapewne aż do roku 2024, gdy droga ma zostać oddana do użytku.

W mijającym roku spore emocje budził także temat wyasfaltowania drogi z Nowego Wilkowa do Górek, czyli przykład, jak wójt Leoncina zrobił w konia dyrekcję KPN-u i włos mu z głowy za to nie spadł (a nawet został wybrany na kolejną kadencję). Inny popularny drogowy temat z tej gminy to wyasfaltowanie drogi przez Kampinoskie Powiśle – ta inwestycja akurat większych kontrowersji nie budzi. Wójt Leoncina zapewnił „Kurierowi” sporo kliknięć, informując również o akcji oczyszczania kanału Łasica.

Niemałe zainteresowanie budziły wiadomości o charakterze przyrodniczym – w szczególności o tymczasowym zakończeniu hodowli żubrów w ośrodku należącym do KPN, a także o tym, jak spotkać łosia w Puszczy Kampinoskiej.

Z tematów rozrywkowych uwagę przyciągnęły wiadomości o torze tubingowym w Kampinosie oraz o wyjątkowym (bo z parowozem) starcie sezonu kampinoskiej ciuchci. Na przeciwnym biegunie był zaś temat zwłok znalezionych w zachodniej części Puszczy.

A skoro o podsumowaniach mijającego roku mowa, nadmienię, że „Kurier” cieszył się rekordowo dużym zainteresowaniem internautów. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba gości zwiększyła się o… 150%! Oby tak dalej!

10 najpopularniejszych wiadomości w 2018 roku
  1. S7 skrajem Puszczy Kampinoskiej
  2. Kryminalni w Puszczy Kampinoskiej
  3. To już koniec kampinoskich żubrów
  4. Nowym asfaltem śladem kampinoskich Olendrów
  5. Gdzie spotkać łosie w Kampinosie?
  6. To w końcu można zbierać grzyby w Puszczy Kampinoskiej czy nie?
  7. Nowe rozrywki w okolicy Kampinoskiej
  8. Droga Górki – Nowy Wilków, czyli kontrowersyjny asfalt w Puszczy
  9. Kolejny sezon kampinoskiej ciuchci już za pasem!
  10. Czyszczenie kanału, kładka w Zamczysku, odpicowany Modlin, pomysły na ferie [kampinoski przegląd]

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *