Nowe rozrywki w okolicy Kampinoskiej

Ci, dla których zwykły spacer po Puszczy Kampinoskiej to za mało, zyskali dwie nowe atrakcje umożliwiające aktywny wypoczynek w pobliżu tego kompleksu leśnego.

Park linowy

Pierwsza z nich to park linowy w Łomiankach-Dąbrowie. Znajduje się on przy ul. Łyżwiarskiej, stosunkowo niedaleko kampinoskiego parkingu. Atrakcja jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12:00-20:00 (ostatnie wejście o godzinie 18:30). W tym sezonie park linowy jest dostępny bezpłatnie.

Szczegółowe informacje

Dodajmy, że to nie jedyny park linowy w okolicy Puszczy. Do dyspozycji jest również podobna instalacja w Parku Rozrywki Julinek.

Park linowy w Łomiankach
fot. ICDS Łomianki

Tor tubingowy

Jeszcze bardziej nietypową atrakcję znajdziemy w Kampinosie. Otwarto tam niedawno tzw. tor tubingowy. Tego typu obiekty stają się popularne w miejscowościach górskich, ale Kampinos udowodnił, że można je wybudować również na płaskim Mazowszu. Szczegółowe godziny otwarcia toru podawane są na profilu Facebookowym gminy – generalnie atrakcja jest czynna w weekendy w godzinach 14:00-20:00. Tor zlokalizowany jest w Kampinosie A.

Tor tubingowy w Kampinosie
fot. Gmina Kampinos

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *