KPN szykuje remont infrastruktury turystycznej w Truskawiu

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już jesienią powinniśmy mieć do dyspozycji gruntownie odnowioną infrastrukturę turystyczną koło w Truskawia, w tym nowe szlaki, kładki i taras widokowy.

Takie są założenia przetargu ogłoszonego właśnie przez Kampinoski Park Narodowy. Jego przedmiotem jest „Modernizacja ścieżki dydaktycznej Do Karczmiska i wykonanie ścieżki spacerowej w Truskawiu”. Co konkretnie kryje się pod tym terminem?

Na przykład zlikwidowanie tzw. „Morza Truskawskiego”, czyli często podtapianego odcinka żółtego szlaku z Truskawia do Zaborowa Leśnego. W wyniku realizacji zamówienia nawierzchnia zostanie tu podniesiona i utwardzona. Powstanie także przepust, barierka i nowa tablica informacyjna przy jeziorku.

Wymiany doczekają się ponadto wysłużone kładki na pobliskim szlaku czarnym z Truskawia w kierunku Palmir – łącznie 255 metrów bieżących. Zupełną nowością w tym miejscu będzie taras widokowy o powierzchni około 40 metrów kwadratowych.

Co ważne, dzięki realizacji tego zamówienia powstaną zupełnie nowe trasy dostępne dla turystów. Częścią przetargu jest bowiem wyznaczenie, oczyszczenie światła i oznakowanie ok. 2500 mb ścieżki spacerowej (aktualnie są to leśne ścieżki i przedepty). Po pierwsze, będzie to ścieżka łącząca wspomniane szlaki żółty i czarny. Po drugie, śladem linii energetycznej pobiegnie nowy łącznik z parkingu w Truskawiu w kierunku polany Pociecha, który omijać będzie obecny szlak niebieski.

Na koniec do obowiązków wykonawcy będzie należała także wymiana kilkunastu tablic informacyjnych.

Szczegóły wszystkich wymienionych wyżej zamierzeń można sprawdzić w dokumentacji przetargu, a konkretnie w tym pliku PDF.

Zgodnie z zapisami zamówienia prace powinny zakończyć się do 31 października br. Oczywiście, o ile cała procedura przebiegnie bez problemów, co też będziemy pilnie śledzić na łamach „Kuriera”.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “KPN szykuje remont infrastruktury turystycznej w Truskawiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *