W Majówkę wracają popularne kampinoskie rozrywki

Jest już niemal tradycją, że w długi majowy weekend na wąskie tory powraca pociąg Retro (vel. kampinoska ciuchcia), a swoje bramy ponownie otwiera Julinek Park.

Pociągiem Retro do Puszczy Kampinoskiej

Inauguracja nowego sezonu kampinoskiej wąskotorówki tym razem odbędzie się w sobotę 29 kwietnia. W miesiącach kwiecień, maj, wrzesień i październik we wszystkie soboty oraz we wtorek 2 maja skład będzie obsługiwany przez lokomotywę parową. Z kolei we wszystkie niedziele oraz w poniedziałek 1 maja i w środę 3 maja – przez lokomotywę spalinową. W miesiącach: czerwiec, lipiec i sierpień skład będzie obsługiwany we wszystkie soboty oraz w piątek 9 czerwca przez lokomotywę parową, a w piątki (oprócz 9 czerwca) i niedziele – przez lokomotywę spalinową.

Program każdej wycieczki prezentuje się następująco:

  • 9:15 – zwiedzanie muzeum w Sochaczewie z przewodnikiem
  • 10:30 – odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego
  • 11:45 – przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego na skraju Puszczy Kampinoskiej
  • 11:45-12:25 – spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
  • 12:25 – odjazd pociągu z Wilcza Tułowskiego
  • 12:34 – przyjazd pociągu do Tułowic
  • 12:34-14:14 – piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach (pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej – płatność tylko gotówką)
  • 14:14 – odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa
  • 15:20 – powrót pociągu do muzeum

Pociąg jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo (na wózku inwalidzkim) oraz wózków dziecięcych. Istnieje możliwość bezpłatnego przewiezienia psa – wymagana jest jednak aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz. Jednocześnie dla pasażerów z czworonogami punkt dotyczący spaceru po Puszczy Kampinoskiej jest niedostępny, dlatego są oni proszeni o pozostanie na postoju.

Koszt przejazdu wynosi 43 zł (bilet normalny) lub 34 zł (ulgowy). Bilet bez miejscówki dla dzieci do lat 4 kosztuje z kolei 10 zł, a przewóz roweru – 13 zł. Sprzedaż biletów odbywa się na tej stronie.

Moc atrakcji w Julinku

Również 29 kwietnia po zimowej przerwie otwiera się park rozrywki w Julinku koło Leszna, w dawnej szkole cyrkowej. Z tej okazji zaplanowano imprezę pod hasłem Wielka Cyrkowa Majówka. “Nowoczesna sztuka cyrkowa – tak w kilku słowach można opisać wielkie otwarcie sezonu letniego, które zaplanowaliśmy na majówkę. Magiczna inauguracja potrwa aż 9 dni, a rozpocznie się już w sobotę 29 kwietnia w samym sercu natury! Na naszej arenie pojawią się najwięksi polscy artyści cyrkowi oraz utalentowani iluzjoniści!” – chwali imprezę Park.

rócz tego dostępne będą „standardowe” atrakcje tego miejsca, jak choćby: park linowy, park wodny, tor tubingowy, dmuchańce, mini golf, strefa automatów czy wesołe miasteczko.

Bilet normalny kosztuje w tym roku od 89 do 119 zł, a ulgowy – 79-109 zł. W cenniku oferowane są też bilety rodzinne, urodzinowe czy seniora.

A propos biletów, istnieje możliwość ich zakupu on-line. To o tyle istotne, że dzienna liczba gości jest ograniczona, zatem w niektóre słoneczne weekendy niektórzy przybywający są odprawiani z kwitkiem.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *