Puszcza znów w ogniu

Pożar w Kampinoskim Parku Narodowym

Choć ostatnio nieco popadało, kampinoskie lasy wciąż pozostają suche, czego efektem są kolejne pożary. Ostatnio paliła się zachodnia część Puszczy.

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna z Młodzieszyna, w piątek 26 lipca strażacy zostali wezwani do ugaszenia pożaru w okolicy Miszorów w gminie Brochów. „Na miejscu działania akcję gaśniczą prowadziły zastępy z terenu gminy Brochów. Ponieważ dojazd do pożaru był utrudniony, a pożar rozwijał się szybko, zadysponowano liczne siły i środki z terenu powiatu sochaczewskiego. Działania prowadzone były przez 14 zastępów straży z naszego powiatu. Akcja gaśnicza polegała na podaniu kilku prądów wody w celu opanowania rozprzestrzeniania się pożaru oraz późniejsze dogaszanie pogorzeliska i usunięcie nadpalonych drzew. Spaleniu uległo około 5 ha lasu oraz poszycia leśnego. Działania gaśnicze zakończone po godzinie 21:00” – czytamy na profilu facebookowym OSP Młodzieszyn.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Przypomnijmy, że tego roku pożarów w Puszczy jest wyjątkowo sporo. Szczególnie nieszczęśliwy pod tym względem był koniec kwietnia, gdy jednego dnia odnotowano aż 9 pożarów!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *