Schodzenie z kampinoskich szlaków [ANKIETA]

Śledząc komentarze w internecie, widzę, że wielu to robi, ale mało kto się do tego otwarcie przyznaje. Mowa o poruszaniu się poza znakowanymi szlakami (i drogami publicznymi) w Kampinoskim Parku Narodowym. Czyn niezgodny z regulaminem KPN, ale jakże kuszący!

Pomyślałem, że warto anonimowo zbadać skalę tego zjawiska – dowiedzieć się, po co turyści to robią i jak często? Co o tym sądzą osoby odwiedzające Puszczę? Czy warto temu przeciwdziałać? W tym celu uruchomiłem internetową ankietę, którą można wypełniać do końca przyszłego tygodnia, tj. 21 października.

Wrzosowisko w Kampinoskim Parku Narodowym

Po co w ogóle ta ankieta?

Po pierwsze, z czystej ciekawości. Mam swoje przemyślenia na ten temat i chciałbym wiedzieć, czy są słuszne. Uważam zresztą, że nie tylko mnie będą ciekawić wyniki tej ankiety.

Po drugie, wydaje mi się, że taka wiedza może mieć bardzo praktyczne znaczenie – szczególnie dla Dyrekcji KPN (która – mam nadzieję – czasem tu zagląda). Jeśli okaże się, że zjawisko to jest marginesem, można je zignorować. Jeśli będzie inaczej, warto chyba coś z tym zrobić (i nie mam tu na myśli od razu wysyłania strażników z plikiem mandatów). Ale o tym szerzej przy okazji omówienia wyników…

PRZEJDŹ DO ANKIETY /ankieta zakończona/

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Schodzenie z kampinoskich szlaków [ANKIETA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *