Kolejna plantacja konopi w okolicy Puszczy

Policja znów musiała się udać w okolice Puszczy Kampinoskiej w celu badania lokalnej przyrody. Donosiłem już o grzybkach halucynkach, było o konopiach w gminie Leoncin, informowałem też o odkryciu w kampinoskiej kniei największej w Polsce fabryki amfetaminy.

fot. KSP

Tym razem bielańska policja informuje, że znów wpadła na trop konopi indyjskich (a raczej babickich). O ile jednak we wspomnianym powyżej przypadku rosły one na uboczu, to teraz odnaleziono je niemal w samym centrum Starych Babic, a konkretnie tuż przy ogrodzeniu miejscowego cmentarza.

Zlikwidowano tu plantację o powierzchni 600 m kw.. Jak informuje bielańska policja, to rekordowa powierzchnia uprawy odnotowana w ostatnim czasie. Na działce rosło prawie 2000 krzewów konopi indyjskich. Z tej ilości roślin można wytworzyć prawie 40 kilogramów środków odurzających o czarnorynkowej wartości około 2 milionów złotych. Ujawnione konopie już wkrótce nadawałyby się do zbioru.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *