Wiecznie zakorkowana brama do Puszczy doczeka się remontu

To zmora nie tylko turystów zmierzających do Puszczy Kampinoskiej, ale i mieszkańców Izabelina oraz Truskawia – mowa o często zakorkowanym skrzyżowaniu Estrady i Arkuszowej na granicy stolicy. Jest szansa, że niedługo będzie tam luźniej.

Jak bowiem informują samorządowcy, już wiosną ruszy długo wyczekiwany remont tego miejsca. Wiosną, a konkretnie w maju. Podpisana właśnie umowa z wykonawcą na realizację prac budowlanych przewiduje, że skrzyżowanie będzie gotowe za rok. Oczywiście, przez ten rok trzeba się będzie liczyć z mniejszymi lub większymi utrudnieniami – na razie nie są jednak znane szczegóły dotyczące ograniczeń w ruchu czy ewentualnych objazdów.

Kontrakt zakłada, że na tym problematycznym skrzyżowaniu wyznaczone zostaną dodatkowe pasy do skrętów, co przynajmniej częściowo powinno rozładować korki. Wybudowane będą też chodniki i przystanek autobusowy. Droga będzie mieć nowe odwodnienie i oświetlenie. Prace obejmą również przebudowę sygnalizacji świetlnej, infrastruktury teletechnicznej, wodociągu, sieci elektroenergetycznej oraz gazowej.

Realizacja inwestycji jest wynikiem porozumienia, które m.st. Warszawa zawarło z województwem mazowieckim i gminą Izabelin. Projekt przebudowy skrzyżowania zapewniła gmina Izabelin.

– Współpraca przy tym projekcie pomiędzy samorządami województwa mazowieckiego, Warszawą i Izabelinem to doskonały przykład dobrego współdziałania dla poprawy jakości życia mieszkańców – mówi Dorota Zmarzlak, wójt gminy Izabelin. – Rozbudowa najważniejszego skrzyżowania dla gminy Izabelin usprawni komunikację zarówno do, jak i z Warszawy. Dla nas, mieszkańców Izabelina jest to „brama” do stolicy, gdzie większość z nas pracuje. Ma to znaczenie również dla mieszkańców Warszawy, którzy odwiedzają Puszczę Kampinoską – dodaje Dorota Zmarzlak.

Przebudowa skrzyżowania potrwa rok i będzie kosztowała 11,4 mln zł.

fot. na górze: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Wiecznie zakorkowana brama do Puszczy doczeka się remontu

  1. Poszerzać skrzyżowania, wytyczać nowe arterie, niech więcej blachosmrodów szarżuje po puszczy. Przez całe lata jeździłem 708 albo PKS do Nowin i od tego nie umarłem.

    1. Autobusy nie przeskoczą samochodów na zakorkowanym skrzyżowaniu, tym bardziej jeśli jest to skrzyżowanie dróg jednopasmowych.

    2. czasami taki ‘blachosmród ” ratuje życie, ale jak nie chcesz nie musisz wsiadać do karetki jakby co…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *