Reaktywacja czasopisma „Puszcza Kampinoska”

Po aż 6-letniej przerwie ukazał się kolejny numer kwartalnika „Puszcza Kampinoska” wydawanego przez dyrekcję KPN. Każdy miłośnik „Kampinosu” znajdzie tu coś dla siebie!

Waszej uwadze szczególnie polecam ciekawy artykuł Adama Olszewskiego poświęcony kampinoskiej populacji wilka. Dowiecie się z niego m.in., jak miewa się tu ten gatunek i jak ważną rolę w tutejszym ekosystemie pełni. Kolejny interesujący zwierzęcy temat to nietoperze. KPN to największe zimowisko tych ssaków w Polsce, warto więc je bliżej poznać – w tym również pomoże Adam Olszewski.

W numerze znajdziecie ponadto wywiad z dyrektorem KPN (do którego nieco się przyczyniłem), a także artykuły poświęcone np. rewitalizacji drewnianych zabytków w Granicy, remontowi budynku dyrekcji KPN w Izabelinie czy ochronie mozaik puszczańskich siedlisk i kampinoskich mokradeł.

Zarówno najnowszy, jak i archiwalne numery kwartalnika można bezpłatnie pobrać w formacie PDF ze strony KPN

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Reaktywacja czasopisma „Puszcza Kampinoska”

  1. Fajnie, że pismo znowu wychodzi.
    A jeśli chodzi o ten wywiad z panem dyrektorem to czy znowu są te wynurzenia o “genialnym” pomyśle zmiany prawa (ustawy o parkach narodowych) po to tylko, aby wprowadzić opłaty dla Warszawiaków za wstęp wstęp do KPN, tak jak było już tutaj na stronie jakiś czas temu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *