Jest szansa na remont mostku nad Kanałem Zaborowskim

Po kilku miesiącach oczekiwań ruszyły procedury, które powinny doprowadzić do remontu zniszczonego mostku nad Kanałem Zaborowskim w Debłach. Kiedy przeprawa zostanie ponownie otwarta?

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca br. Kampinoski Park Narodowy ogłosił zamknięcie dla ruchu turystycznego drewnianego mostku nad Kanałem Zaborowskim w ciągu żółtego szlaku z Leszna w kierunku Wierszy. Powodem decyzji była daleko idąca dewastacja obiektu. Niestety po wycenie szkód okazało się, że dyrekcji Parku nie stać, by sfinansować remont przeprawy z własnych środków. W efekcie po upływie już ponad 3 miesięcy obiekt jest wciąż zamknięty i nie rozpoczęto żadnych prac naprawczych.

Teraz pojawiła się jednak szansa, że wkrótce się to zmieni. Kampinoski Park Narodowy ogłosił bowiem przetarg na „zagospodarowanie wypoczynkowe, rekreacyjne oraz turystyczne lasu – konserwację, modernizację, naprawę, budowę i odbudowę małej infrastruktury turystycznej”. Jednym z elementów zamówienia jest właśnie remont mostku w Debłach. Oprócz tego przetarg obejmuje postawienie nowych tablic informacyjnych i granicznych czy remont wiat. Prace będą finansowane ze środków Lasów Państwowych.

Ze specyfikacji przetargu wynika, że zamówienie ma zostać zrealizowane do 9 grudnia. Oczywiście, o ile ktokolwiek złoży ofertę i nie będzie ona zbyt droga.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *