Cross Kampinos – już wkrótce nowy bieg w Puszczy

4 trasy biegowe szlakami Puszczy Kampinoskiej, po leśnych ścieżkach, wydmach i kładkach nad bagnami – takie atrakcje czekają uczestników biegu Cross Kampinos.

Wydarzenie jest tuż za pasem, bo odbędzie się 3 września, natomiast zapisy trwają do końca tego tygodnia, czyli 28 sierpnia. Co czeka na uczestników tych zawodów?

Przygotowano 4 trasy biegowe po Puszczy Kampinoskiej na dystansach: 12 km, półmaratonu (21 km), maratonu (42 km) oraz ultra (65km). Jak zapewniają organizatorzy, jest to impreza z profesjonalnym pomiarem czasu, oznakowanymi i certyfikowanymi przez ITRA trasami, punktami odżywczymi, obsługą fotograficzną, pamiątkowymi medalami i gadżetami biegowymi dla uczestników.

Baza zawodów ulokowana będzie w Laskach, a więc całkiem niedaleko Warszawy, z łatwym dojazdem zarówno komunikacją publiczną, jak i własnym autem. Znajdować się tam będzie nie tylko start i meta, ale także piknikowa strefa z kameralną, rodzinną atmosferą, otwarta nie tylko dla uczestników zawodów, ale także ich bliskich.

W zamyśle organizatorów wydarzenie jest przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. W zawodach wystartuje do 400 uczestników.

Więcej informacji o biegu oraz zapisach można znaleźć na stronie zawodów

Patronem biegu Cross Kampinos jest „Kurier Kampinoski”

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

4 komentarze do wiadomości “Cross Kampinos – już wkrótce nowy bieg w Puszczy

  1. widzę, że ornitolodzy mocno sie interesują kulturą fizyczną…
    to może jeszcze zadbają, żeby miejsca martyrolog i zastraszania zamienić w uroczyska i rezerwaty natury?
    miłej pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.