Znany jest już termin otwarcia parku wodnego w Julinku

Akurat na początek lata dojdzie nam nowa atrakcja turystyczna w Puszczy Kampinoskiej. Wprawdzie nie przyrodnicza, ale wodno-rozrywkowa.

Już kilka tygodni temu informowałem, że położony około 3 km na północ od Leszna Julinek Park ma zostać wzbogacony o park wodny. Wreszcie poznaliśmy termin otwarcia tej atrakcji.

Otóż, jak poinformowano dziś (w piątek) na Facebooku, park wodny ruszy już od pierwszego letniego weekendu, czyli od soboty 25 czerwca. Co nam zaoferuje?

Jak czytamy w komunikacie prasowym, obiekt był budowany już od roku. Strefa basenowa poziomowana do głębokości 2 metrów, 5 zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, 4 kurtyny wodne czy 10 armatek wodnych – to tylko niektóre z atrakcji. Na terenie parku wodnego znajdzie się także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Łączna powierzchnia parku wodnego to 20 tys. metrów kwadratowych.

Przedstawiciele Julinka zapewniają, że park wodny powstał z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań. Dzięki systemowi sedymentacji – samowolnego opadania na dno fizycznych zabrudzeń, otwarcie wodnej strefy nie wpłynie znacząco na ilość eksploatowanej wody w całym parku. Po odpowiednim procesie oczyszczania będzie ona wykorzystana do podlewania roślinności, której zresztą w położonym w samym sercu natury Julinku nie brakuje. Z kolei woda znajdująca się w tzw. nogomyjkach będzie wykorzystywana do spłukiwania toalet. Projektanci oparli także dużą część zapotrzebowania w energię elektryczną na panelach fotowoltaicznych. Mowa tutaj o pokryciu całości mocy wykorzystywanej w części gospodarczej obiektu. Dzięki temu, że Julinek jest tak dobrze nasłonecznionym miejscem, fotowoltaika jest w stanie wspierać także cały system technologii basenów. Dzięki temu 30% energii wykorzystywanej w parku wodnym pochodzi z OZE.

Kiedy i za ile?

Już od wakacji, 25 czerwca, Julinek Park otwarty będzie codziennie. W weekendy park otwarty jest od 10:00 do 20:00, a w dni powszednie od 10:00 do 19:00.

Bilety uprawniają do korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku. Można je kupić w kasach na miejscu lub przez internet. Bilet normalny kosztuje 69 zł, bilet ulgowy (dla dzieci do lat 16) 59 zł, bilet rodzinny 2+1 149 zł, bilet rodzinny 2+2 199 zł. Julinek Park oferuje także bilety okresowe. Cena dwudniowego biletu normalnego to 109 zł, ulgowego 89 zł. Są też bilety specjalne, przykładowo: bilet urodzinowy, dla seniora 60+, dla osoby niepełnosprawnej, dla opiekuna osoby niepełnosprawnej kosztują 19 zł.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Znany jest już termin otwarcia parku wodnego w Julinku

  1. Julinek to jest koszmar. Nie wiem, kto pozwala na coś takiego, ale jak oni sobie robią imprezę, to słychać ją na samym końcu Leszna i do tego także w lesie. Do późnych godzin nocnych. Straż miejska nie reaguje, a widzę ż Kurier ekscytuje się otwarciem czegoś, co z zasady przyniesie jeszcze więcej wrzasku w środku KPN. Ludzie nie wytrzymują, a co ze zwierzętami??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *