Trasa rowerowa dookoła Puszczy Kampinoskiej na razie bez dotacji

Za pierwszym podejściem nie udało się uzyskać dofinansowania na projekt budowy trasy rowerowej dookoła Kampinoskiego Parku Narodowego.

Przypomnijmy, że inicjatorem tego pomysłu był powiat warszawski zachodni, a w jego realizację zaangażowały się wszystkie pozostałe kampinoskie samorządy – tak gminne, jak i powiatowe. W najambitniejszej wersji trasa ma liczyć aż 279 km – na liczbę tę składa się zarówno szlak główny, jak i łącznikowe. Według niedawnych zapowiedzi inwestycja ma kosztować nawet 104 mln zł i być realizowana do 2026 roku. Oprócz tego w ramach projektu ma powstać również infrastruktura towarzysząca, jak np. wieże widokowe, miejsca odpoczynku czy stacje naprawy rowerów.

Z informacji opublikowanej przez kampinoskie samorządy pod koniec lipca br. wynikało, że projekt miał się ubiegać o dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”. Czy stosowny wniosek faktycznie został złożony? Próbowałem się tego dowiedzieć zarówno w powiecie warszawskim zachodnim, jak i w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Niestety, obie te instytucje milczą na ten temat. Faktem jest natomiast, że projektu tego nie znajdziemy na liście przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania, którą opublikowano pod koniec października.

Drugi nabór w ramach tego rządowego funduszu ma ruszyć pod koniec bieżącego roku. Może wtedy się uda?

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *