Rusza autobus 800, otwiera się palmirskie muzeum!

W ramach narodowego odmrażania już od najbliższej soboty, 15 maja, na swoją trasę powróci autobus linii 800, którym dojedziemy z metra Młociny niemal w samo serce Puszczy Kampinoskiej, czyli do cmentarza w Palmirach.

Autobus będzie kursował do odwołania we wszystkie soboty, niedziele i święta oraz 4 czerwca (Boże Ciało). Trasa pozostaje bez zmian:

METRO MŁOCINY – al. Wittek – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: szosa gdańska – Palmiry: szosa gdańska – Palmiry: palmirska droga – Kampinoski Park Narodowy: palmirska droga – PALMIRY-MUZEUM

Na razie na stronie Zarządu Transportu Miejskiego nie ma rozkładu jazdy „osiemsetki”. Jak tylko się pojawi, zaktualizuję tę wiadomość. Należy się jednak spodziewać, że tak jak w latach poprzednich na całą trasę wypuszczony zostanie jeden autobus, co przełoży się na częstotliwość kursowania co około 2 godziny.

AKTUALIZACJA Z 14 MAJA: W pierwszy kurs z Metra Młociny autobus wyruszy o 9:56 i będzie kursował co półtorej godziny aż do 17:26. Ostatni kurs z Palmir do stolicy wyznaczono na godzinę 18:01.

Korzystając z tego autobusu pamiętajcie, że jest to linia podmiejska, obowiązują zatem droższe bilety!

Ale to nie koniec ważnych zmian w tym rejonie Puszczy. Również od soboty 15 maja ponownie otwarte zostanie Muzeum Miejsce Pamięci Palmiry. Placówka będzie czynna od czwartku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00. Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit 30 osób jednocześnie przebywających w budynku.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Rusza autobus 800, otwiera się palmirskie muzeum!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *