Beczki z odpadami w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego

25 marca inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie odnaleźli w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego beczki z odpadami.

W niewielkim naturalnym zbiorniku wodnym w gminie Brochów porzucono 11 metalowych beczek o pojemności 200 litrów każda. Jedna z nich była otwarta i zawierała zestaloną farbę.

Pracownicy Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ pobrali do analizy próby odpadów oraz wody ze zbiornika. Sprawa jest w toku – zajmuje się nią prokuratura.

Jak informuje serwis internetowy Radia dla Ciebie, policjanci podejrzewają, że nielegalne składowisko może mieć związek ze składowiskiem odpadów ujawnionym w zeszłym roku w pobliskim Jasieńcu (ta wieś jest już jednak daleko poza otuliną KPN).

fot. na górze: WIOŚ Warszawa

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Beczki z odpadami w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego

  1. Zmienić prawo. Zamiast 500 zł mandatu 50 000 zł + rok sprzątania lasu za darmo i może coś się w tych głowach zmieni. Masakra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *