Nocowanie na dziko w Lasach Państwowych, ale nie w KPN

Lasy Państwowe ogłosiły właśnie znaczące poszerzenie bardzo ciekawego programu „Zanocuj w lesie”. W jego ramach w każdym z 429 nadleśnictw wyznaczone zostaną specjalne obszary, gdzie miłośnicy nocowania w lesie będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie prawa. Nowe miejsca będą do dyspozycji odwiedzających od 1 maja tego roku. Leśnicy będą dążyć do tego, aby w każdym nadleśnictwie teren, gdzie można zanocować na dziko, liczył ok. 1500 ha. (zobacz szczegóły programu).

Co jednak warto podkreślić, inicjatywa dotyczy wyłącznie Lasów Państwowych, ale nie Kampinoskiego Parku Narodowego! Jak czytamy w komunikacie dyrekcji KPN, na terenie Puszczy sytuacja się nie zmienia – generalnie przebywanie dozwolone jest jedynie od świtu do zmierzchu.

Biwakowanie jest możliwe wyłącznie na obszarach niestanowiących własności skarbu państwa w zarządzie parku. W Kampinoskim Parku Narodowym są to:

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Nocowanie na dziko w Lasach Państwowych, ale nie w KPN

  1. Oficjalnie chodzi o to, że turysta może być kłusownikiem, a naprawdę, o zapewnienie spokojnego polowania myśliwym w parkach narodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *