Mapa dróg publicznych w Kampinoskim Parku Narodowym

Szczęśliwie zniesiony już zakaz wstępu do KPN-u (wprowadzony 26 marca) zainspirował mnie do opracowania mapy dróg publicznych w Puszczy Kampinoskiej i okolicach. Chciałem zaznaczyć na niej te trasy, którymi można się poruszać zarówno samochodem, jak i każdym innym środkiem transportu mimo zakazu wstępu na szlaki (czy to w związku z epidemią, czy zagrożeniem pożarowym).

Poniżej efekty mojej pracy. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące ewentualnych błędów, nieścisłości i wątpliwości. Generalnie bazowałem na informacjach z mapy KPN wydawnictwa Compass, którą uzupełniłem moją własną wiedzą. Dla terenu Parku starałem się nanieść wszelkie możliwe drogi publiczne, natomiast w przypadku otuliny zaznaczyłem tylko te ważniejsze (generalnie pomijałem drogi gruntowe i osiedlowe).

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Mapa dróg publicznych w Kampinoskim Parku Narodowym

  1. Trochę znam KPN chodzę i jeżdze chyba od 1952. Byłem kiedyś w dziale edukacji KPN gdzie rozmawiałem o świerku przy kościółku w Lipkowie, Podobno posadził go król Stanisław August Poniatowski. Myśle że wiem który to świerk.

  2. Sądzę, że brakuje:
    – Mariew-Buda
    – kilkusetmetrowy fragment z Nowej Dąbrowy na zachód
    – z Granicy na północny-zachód do Zalasku i potem mnej wiecej na południe do Grabnika

    Dokładny przebieg trasy równoległej do trasy Stara Dąbrowa Górki (na zachód od kapliczki) jest chyba trochę inny; jest powrót do szosy i ślepe odgałęzienie na zachód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *