4 kładki czeka wymiana

Kładka w Kampinoskim Parku Narodowym

Kampinoski Park Narodowy rozpisał spore zamówienie na remont infrastruktury turystycznej – obejmuje ono m.in. wymianę czterech drewnianych kładek. Co oprócz tego?

Wymiany doczekają się dwie kładki na czarnym szlaku z Truskawia do Cmentarza w Palmirach. Pierwsza ma długość 9 metrów, a druga 50 m. To samo czeka kładkę położoną na ścieżce edukacyjnej w okolicy polany Opaleń (długość 51 metrów), a także jedną z kładek na szlakach niebieskim i zielonym, które łączą Zaborów Leśny z Wyględami Górnymi (25 m).

Powyższe prace to jednak tylko niewielki element dużego przetargu. W jego ramach Kampinoski Park Narodowy chce wymienić lub odremontować kilkadziesiąt elementów infrastruktury turystycznej w całym parku, w tym: wiaty, ławki, ławkodaszki, tablice informacyjne i graniczne czy witacze. Szczegóły dotyczące zakresu prac znajdziecie w specyfikacji zamówienia. Na marginesie dodam, że moją uwagę w tym dokumencie zwrócił nowy wzór tablicy informującej o granicy parku narodowego. Jak Wam się podoba?

O ile przetarg uda się rozstrzygnąć bez problemów, prace powinny zostać ukończone na początku grudnia tego roku.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

5 komentarzy do wiadomości “4 kładki czeka wymiana

  1. Witam a czy w przyszłości jest w planach jakaś modernizacja lub oczyszczenie stawu barona na odpaleniu. Wiem że jest to źródło wody dla zwierząt ale obecnie jest zaniedbanie i nie przyciąga turystów

  2. Czy większość (a może i wszystkie) z tych kładek nie jest w wystarczająco dobrym stanie? Po co wymieniać je na siłę?
    Nowa tablica z “łopatami” całkiem ładna 🙂

  3. Jeżeli chodzi o kładkę na czarnym szlaku pieszym to była ona w dobrym stanie, była bardzo klimatyczna a starość i naturalne zużycie, dodawały je uroku. Jest stan był adekwatny do ruchu na szlaku.

    Nie rozumiem, dlaczego została zastąpiona nową.

    Łosiowa tablica KPN – super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *