Nowa mapa Puszczy dostępna na stronie KPN-u

Planując wycieczkę „do Kampinosu”, zapewne wielu z Was korzysta z mapy wydawnictwa Compass udostępnionej na stronie Kampinoskiego Parku Narodowego. Niedawno opublikowano jej gruntownie zaktualizowaną wersję.

Co chyba najważniejsze, znajdziemy na niej nowe przebiegi wybranych szlaków turystycznych (wytyczono je pod koniec ubiegłego roku). Mowa tu chociażby o czarnym szlaku z Kiełpina do Dziekanowa Leśnego. Nieznacznie zmienił się także przebieg Kampinoskiego Szlaku Rowerowego w okolicach Łomianek. Na mapę naniesiono również szykowaną przez KPN ścieżkę edukacyjną, która poprowadzi na teren dawnej atomowej kwatery dowodzenia, gdzie odtwarzane są murawy napiaskowe. Znajdziemy też projektowany zielony szlak w okolicy polany Opaleń. Co ciekawe, na mapie zabrakło żółtego szlaku z okolic tejże polany w kierunku uroczyska Łuże, który wytyczono jesienią ubiegłego roku.

Nowa mapa oferuje także zaktualizowane informacje o transporcie publicznym (w tym np. nowe numery autobusów do Łomianek czy Izabelina) oraz więcej oznaczeń obiektów turystycznych, atrakcji i miejsc pamięci.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Nowa mapa Puszczy dostępna na stronie KPN-u

  1. Nie ma na niej żadnego nowego szlaku z Opalenia na Łuże, chociaż sam widziałem go w terenie. Jest za to planowany zielony w tym rejonie.

    1. Racja, zasugerowałem się innym żółtym szlakiem, który biegnie tuż obok. Dzięki za zwrócenie uwagi.

  2. Warto zauważyć też jakąś nową ścieżkę edukacyjną wokół Długiego Bagna – nie słyszałem do tej pory nic o tym projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *