Kolejne zmiany na szlakach: mostek na Łasicy i wiele innych

Informując w tym tygodniu o utrudnieniach na żółtym szlaku z Rzepowej Góry do Dembskich Gór, przypomniałem sobie, że już kilka miesięcy temu na tym samym szlaku zamknięto mostek na Kanale Łasica. Według planów dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego miał on być ponownie otwarty w październiku. Czy tak się jednak stało?

Jak dowiedziałem się w KPN-ie, formalnie szlak jest w tym miejscu nadal zamknięty. „Główne prace budowlane zostały zakończone. Wykonawca obecnie usuwa wady i usterki stwierdzone w trakcie odbioru końcowego. Spodziewamy się, że obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec tego roku” – podaje dyrekcja.

Szykuje się sporo drobnych zmian na szlakach

Nowości na kampinoskich szlakach jest znacznie więcej. W październiku informowałem o wytyczeniu nowego krótkiego szlaku łączącego okolice Polany Opaleń z uroczyskiem Łuża. Nieco później, spacerując w okolicy Dziekanowa Leśnego, zauważyłem wydłużenie zielonego szlaku w kierunku Łomianek, a także zmianę przebiegu Kampinoskiego Szlaku Rowerowego. Domyślając się, że zmian może być więcej, zwróciłem się do dyrekcji KPN z prośbą o zbiorczą informację o wszystkich modyfikacjach przebiegu szlaków.

Park potwierdza, że w ostatnim czasie dokonano w tej kwestii różnych zmian, choć na razie nie chce informować o szczegółach – te będą podane, gdy wszystkie prace się zakończą.

W bieżącym roku wykonujemy prace w ramach zadania pn. Konserwacja i ulepszanie pozainwestycyjne szlaków turystycznych, w tym: odnowienie/konserwacja wszystkich szlaków turystycznych; wytyczenie krótkich szlaków łącznikowych i spacerowych; uaktualnienie danych  w oparciu o analizę terenową – wykonanie pomiarów GPS przebiegu szlaków; modyfikację przebiegu szlaków na niektórych odcinkach zgodnie z rezultatami analizy terenowej i projektowanych przebiegiem; przygotowanie lokalizacji i treści drogowskazów turystycznych na podstawie wykonanych pomiarów GPS; prace są w trakcie” – informuje mnie KPN.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *