Spacery, biegi i festyny, czyli moc wydarzeń w Kampinoskiej

Wakacje już za pasem, stąd w Puszczy Kampinoskiej i okolicach szykuje się coraz więcej różnego rodzaju wydarzeń – od biegów, przez spacery i rajdy, po koncerty czy warsztaty. Jeśli nie lubisz chodzić po lesie sam, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

16 czerwca, Granica koło Kampinosu, Plener w Granicy
Stowarzyszenie Cztery Krajobrazy i Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem” zapraszają na wydarzenie promujące uruchomienie systemu audioprzewodników po Puszczy Kampinoskiej.
Szczegóły 

17 czerwca, Granica k. Kampinosu, Lato w Zagrodzie
W planie m.in. występ zespołu ludowego, plener malarski, warsztaty garncarskie, konkursy oraz wycieczki po Puszczy

17 czerwca, Leoncin, spacer „Północnym skrajem Puszczy”
Wycieczka do Tańczącego Boru i Dennego Lasu, czyli propedeutyka leśnictwa na północnej krawędzi Puszczy. Trasa: Leoncin – Nowe Polesie – Nowiny (13 km). Start: 10:05, po przyjeździe PKS z Warszawy, który odjeżdża o 9:00 z Dw. Gdańskiego. Koniec: 15:15, tak by zdążyć na PKS do Warszawy.
Szczegóły 

17 czerwca, KampiNosi: Bieg po Puszczy z Łubca czyli przez Karpaty
Będzie to już 15. wycieczka biegowa organizowana w ramach cyklu KampiNosi. W planie nie tylko bieg, ale również opowieści o Puszczy. Start o 8:00. Dystans: 14 km. Średnie tempo 6:10 min/km.
Szczegóły 

22 czerwca, Ożarów Mazowiecki, Rajd rowerowy po Puszczy Kampinoskiej na rozpoczęcie wakacji
Start z boiska GOSiR w Ożarowie Mazowieckim. Jedziemy na Polanę Pociecha i wracamy do Ożarowa. Trasa 2 x po 17 km z przerwami na odpoczynek. Tempo dostosowane do uczestników. Na polanie na rowerzystów rajdu będzie czekał posiłek regeneracyjny oraz liczne konkursy i zabawy. Rozlosowane zostaną wśród uczestników również nagrody.
Szczegóły 

23 czerwca, Bieg Pamięci w Palmirach
To już V edycja biegu upamiętniająca Polaków rozstrzelanych przez niemieckich okupantów w kampinoskich lasach. Zawody rozgrywane są na dystansie 5 km. Limit uczestników: 300 osób. Opłata startowa: 40 zł. Start o godzinie 18:00
Szczegóły 

30 czerwca, Muzeum w Palmirach, Wycieczka z cyklu Akademia Kampinoska pod hasłem „Składnica amunicji w Palmirach
Uczestnicy wycieczki poznają historię ciekawego, choć owianego tajemnicą składu amunicji, który powstał w okresie międzywojennym na południe od wsi Palmiry. Tematem spaceru będzie także przebiegająca swego czasu w tych okolicach linia kolejowa biegnąca w kierunku Warszawy Gdańskiej.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.