W pobliżu Puszczy ma powstać smart city

Przepięknie położona w widłach Wisły i Narwi twierdza w Modlinie długo nie miała szczęścia – przez lata nieruchomości bezskutecznie próbowała się pozbyć Agencja Mienia Wojskowego, a w tym czasie zabytkowe budynki powoli popadały w ruinę. Wygląda jednak na to, że szczęście się do tego miejsca wreszcie uśmiechnęło. W 2013 r. ogłoszono sprzedaż nieruchomości, a w tym tygodniu poznaliśmy ambitne plany zagospodarowania tego kompleksu.

Kosztem aż 1,3 mld zł mają tu powstać m.in. lofty mieszkalne, hotele, resort, centrum kongresowe (ponoć największe w Europie), centrum handlowe, centrum medyczne, wellness, pole golfowe, biura, uniwersytet oraz muzeum. Wszystko ma zajmować 650 tys. m kw. i być budowane pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Wygląda na to, że plany nie są palcem po wodzie pisane. W prace projektowe zaangażowała się bowiem renomowana pracownia architektoniczna JSK, a deweloper, firma Konkret SA, ma już doświadczenie w podobnych projektach rewitalizacyjnych w Poznaniu (choć oczywiście nie na taką skalę). Do tego inwestycja będzie promowana na nadchodzących targach nieruchomości w Cannes.

Jak informuje „Gazeta Stołeczna”, ostateczny projekt inwestycji mamy poznać w okolicach 2018 roku, koniec prac budowlanych planowany jest na rok 2021. Trzymamy kciuki za sukces.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *