Skansen, osuwiska, statek i apka, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy

fot. sprzed renowacji

1. Skansen w Granicy odpicowany
Zakończył się remont drewnianych budynków w skansenie w Granicy koło Kampinosu. Szczegółową relację zdjęciową można zobaczyć na portalu Teresin24.pl. Musicie przyznać, że chałupy prezentują się cudnie. A jako dodatek w okolicy powstała także plenerowa siłownia oraz – o czym już pisałem – wieża (w zasadzie to wieżyczka) widokowa.

2. Osuwiska nad brzegiem Wisły

Oddalmy się na chwilę nieco od Puszczy, w okolice Zakroczymia. Państwowy Instytut Geologiczny opublikował ciekawą mapę osuwisk w tym rejonie. Jak się okazuje, jest ich w tym terenie sporo, choć w większości nie stanowią większego zagrożenia dla ludzi. Być może ta mapa może stać się ciekawą inspiracją do nietypowej wycieczki w te okolice?

3. Statkiem do Młocin
Przesuńmy się nieco w górę Królowej Rzek, do warszawskich Młocin. Jak donosi portal Poludnie.com.pl, od tego roku będą tu przybijać statki wycieczkowe. Umożliwi to specjalnie wybudowana przystań… oraz fakt, że nie są już w tej okolicy zrzucane ścieki do Wisły. Być może statki zaczną tu kursować już w maju.

4. Kampinoska apka ponoć powinna już działać
Parę tygodni temu pisałem tu (niezbyt przychylnie) o nowym mobilnym przewodniku po Puszczy Kampinoskiej. Wielu z Was narzekało, że aplikacja nie działa Wam na telefonach. Są dobre wieści. Na Google Play opublikowano już aktualizację, która ponoć pozbawiona jest już tego błędu.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Skansen, osuwiska, statek i apka, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy

  1. skansen musi żyć, to co jest tak szumnie nazwane to "trupiarnia", powinni Państwo wziąć przykład z prawdziwych skansenów np.: Sierpc, Olsztynek, Radom, Ciechanowiec itd. Dyrekcja Parku powinna z nimi nawiązać kontakt i poprosić o pomoc w rozwoju tego co mogłoby być potencjalnie wielką atrakcją Puszczy Kampinoskiej https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Skanseny_w_Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *