Kampinoski kalendarz biegowy

Bardzo ciekawie zapowiada się tegoroczny kalendarz imprez biegowych w Puszczy Kampinoskiej i okolicach. Czekają nas przynajmniej dwie nowości!

Dla miłośników krótszych dystansów przygotowywana jest Babicka Dziesiątka. Jak sama nazwa wskazuje, zawodnicy pobiegną na 10 km przez gminę Stare Babice (wyłącznie drogami asfaltowymi). Start 9 kwietnia. Zapisy już ruszyły. Uwaga! Limit uczestników to 300 osób, a ponad połowa miejsc została już wykupiona. Organizatorem biegu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starych Babicach.

Dla tych, którzy gardzą krótkimi dystansami, szykowany jest Ultramaraton Kampinoski. Na razie niewiele o nim wiadomo, poza tym że: trasa liczy 55 km, zapisy ruszą 1 marca, a sam bieg odbędzie się 7 maja. Organizatorem wydarzenia: EkoBiegi.pl.

Tego samego dnia ten sam klub organizuje coś lżejszego, a mianowicie tradycyjny już Bieg Łosia. To czwarte wydanie tej imprezy, a tym razem organizatorzy przygotowali nową trasę o długości 16 km. Jej szczegóły nie zostały jednak jeszcze podane do wiadomości. Zapisy startują 1 marca.

Kolejny tradycyjny punkt w kampinoskim kalendarzu biegowym to Maraton Kampinoski. W tym roku odbędzie się on 15 października, równolegle z imprezą na połowę tego dystansu. Zapisy startują 17 maja. Warto ich nie przespać, bo w zeszłym roku pakiety startowe rozeszły się jak świeże bułeczki.

Inny tradycyjny (majowy) punkt programu to Bieg Truskawki. Na razie w internecie nie ma jednak informacji, czy planowana jest tegoroczna edycja. Podobnie nic nie wiadomo jeszcze o sierpniowym Półmaratonie im. Janusza Kusocińskiego. Niemniej jednak trzymamy rękę na pulsie.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *