Narty, policja, ścieżka i żołnierze, czyli kampinoski przegląd wydarzeń

1. Zapowiedź rajdu narciarskiego
Wreszcie! Zima zawitała do Puszczy Kampinoskiej! Wprawdzie śniegu wciąż nie jest dużo, ale to wystarczyło, by krajobraz znacznie wypiękniał. Przykład pierwszych zimowych widoków można podziwiać np. TU.

Pozostając w śnieżnych tematach: powiat warszawski zachodni przy współpracy z Parkiem Rozrywki Julinek, Kampinoskim Parkiem Narodowym oraz gminą Leszno organizuje imprezę sportowo-rekreacyjną z akcentem patriotycznym. Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r., bo o nim mowa, ma na celu upamiętnienie pomordowanych powstańców na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego i nie tylko. Impreza ma też na celu promocję aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych. Wydarzenie ma charakter otwarty, i bezpłatny. Organizatorzy zapewniają 100 bezpłatnych kompletów nart biegowych. Decyduje kolejność zgłoszeń. W razie braku śniegu narty biegowe zostaną zastąpione rajdem nordic walking. Po rajdzie będzie ognisko i ciepły poczęstunek. Start 24 stycznia o godzinie 11:00!

2. Powstanie nowa śnieżka na zachodnich krańcach Puszczy?
Pozostajemy w tematach sportowych. Dobra wiadomość dla tych, którzy lubią kręcić się na rowerze po zachodniej części Puszczy Kampinoskiej. Lokalne władze planują wytyczyć tam nową ścieżkę rowerową o długości około 10 km. Jak pisze serwis Sochaczewianin.pl,  będzie ona łączyła Młodzieszyn z Kamionem, przechodząc kolejno przez ulice Sochaczewską i Wyszogrodzką w Młodzieszynie, dalej wzdłuż drogi krajowej nr 50, gdzie w miejscowości Kamion Duży skręci wzdłuż tzw. „starej 50”. Dalej pobiegnie aż do drogi wojewódzkiej nr 575, gdzie dotrze do mostu na Wiśle w Kamionie. Niestety, na razie to tylko plany, stąd nie wiadomo, kiedy ścieżka miałaby być gotowa.

3. Na medal o Zgrupowaniu AK Kampinos
Powst lot biel 1.pngNajnowszym „artykułem na medal” polskiej Wikipedii został wpis poświęcony Zgrupowaniu AK Kampinos. Przeczytamy w nim wiele o działalności tej grupy w Puszczy Kampinoskiej, w tym o miejscach i sposobach upamiętnienia tych wydarzeń. Godne polecenia są także mapy ilustrujące działania bojowe Zgrupowania.

4. Bezpieczniej w Puszczy?
Mam nadzieję, że ta informacja się nikomu nie przyda, ale dla mieszkańców Izabelina ma z pewnością niebagatelne znaczenie. Staraniem lokalnych władz w Izabelinie powstała nowa siedziba policyjnego Rewiru Dzielnicowych. Mieści się w Hornówku przy ul. Szkolnej 2A.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *