Apka, demolka i ścieżka po torach, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy

1. KPN zamawia mobilną aplikację
Wkrótce dane o Puszczy Kampinoskiej powinny być na wyciągnięcie ręki… dosłownie. Dyrekcja KPN ogłosiła bowiem przetarg na opracowanie przewodnika po Puszczy w formie aplikacji mobilnej. W specyfikacji zamówienia czytamy m.in.:
Przewodnik mobilny przeznaczony będzie dla turystów i mieszkańców regionu odwiedzających Kampinoski Park Narodowy. Główną część przewodnika będzie stanowiła interaktywna mapa turystyczna parku i otuliny parku, a także informacje dotyczące atrakcji turystycznych KPN i okolic, opisy szlaków turystycznych, ścieżek dydaktycznych, ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych, przystępnie zaprezentowane zasady udostępniania parku oraz mini-atlas typowych dla Puszczy Kampinoskiej gatunków roślin, zwierząt, grzybów, porostów i zbiorowisk roślinnych. Treść musi być bogato ilustrowana fotografiami z Puszczy Kampinoskiej. 

Zapowiada się bardzo ciekawie. O ile uda się rozstrzygnąć przetarg, aplikacja powinna być gotowa do połowy grudnia br.

2. Rowerem po torach?
Jak donosi portal e-Sochaczew.pl, władze Sochaczewa mają w planach wybudowanie nowego ciągu pieszo-rowerowego z centrum miasta w kierunku Brochowa. Ścieżka miałaby piec śladem dawnej linii kolejowej od dworca przez Chodaków i Plecewice przynajmniej do granic miasta. Projektem zainteresowana jest również gmina Brochów, więc być może trasa zostanie pociągnięta dalej. Na razie to jednak tylko mgliste plany. By zacząć pracę nad ścieżką, miasto musi najpierw pozyskać niezbędne grunty od PKP Nieruchomości.

3. Demolki w Puszczy ciąg dalszy
Kampinoski Park Narodowy kontynuuje wykup gruntów, a w konsekwencji również wyburzanie opuszczonych zabudowań. Właśnie ogłoszono kolejne zamówienie na te prace. Tym razem z ziemią zrównanych ma zostać 15 gospodarstw położonych przede wszystkim w zachodniej części Puszczy. Jeśli ktoś ma chwilę wolnego czasu, to zachęcam to przejrzenia specyfikacji przetargu, gdzie można znaleźć zdjęcia obiektów do rozbiórki oraz ich lokalizację. Prace mają zostać zakończone przed Bożym Narodzeniem.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *