Sport, susza i autobus, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy

1. Suszy ciąg dalszy
Zrobiło się już na tyle sucho, że skutki suszy jak na dłoni widać z kosmosu. Trudno ich nie zauważyć również poruszając się po Puszczy Kampinoskiej, gdzie wiele drzew – choć mamy przecież dopiero połowę sierpnia – już pożółkło. Gdyby nie temperatura można by więc pomyśleć, że mamy już jesień.

Kiedy wreszcie coś spadnie w Puszczy? Długoterminowe prognozy mówią, że od początku przyszłego tygodnia będzie się stopniowo ochładzać, a większe opady deszczy przewidywane są w następny weekend. Ale wiadomo, jak to z tymi prognozami jest…

Tymczasem susza miewa też swoje zaskakujące skutki, o których pisze „Goniec Lokalny”. Oto z Narwi przy twierdzy Modlin oczom okolicznych mieszkańców ukazały się m.in. miny przeciwpancerne oraz butla z gazem technicznym z napisami w języku niemieckim.

2. Do Kampinosu autobusem
Od września więcej „elek”. Będą kursowały w Kampinosie i KobyłceWreszcie do Kampinosu będzie można dojechać publiczną komunikacją podmiejską. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że od 1 września rusza linia L29, która będzie kursowała na trasie Leszno – Kampinos. Częstotliwość na razie nie jest znana, ale miejmy nadzieję, że autobus zostanie zsynchronizowany z linią 719 jadącą z Leszna do Warszawy.

Przypomnijmy, że liniami „L” można podróżować, w ramach oferty „Wspólny bilet”, na podstawie biletów ZTM: 90-dniowego, 30-dniowego, dobowego, weekendowego, weekendowego grupowego, biletu seniora oraz biletu dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci. W autobusach tych obowiązują także bilety emitowane przez obsługującego je przewoźnika.

3. Zapisz się na (pół)maraton… albo i na coś dłuższego

Jesień do tradycyjnie już czas imprez sportowych w Puszczy. W dniach 3-4 października odbędzie się XLII Maraton Pieszy im. Andrzeja Zboińskiego. Przewidziano trzy dystanse nocne: 50, 75 i 100 km, oraz trasę dzienną 50 km. Jest to cykliczna impreza dla wytrwałych piechurów, która umożliwia uczestnikom wykazanie się wytrzymałością w marszu, umiejętnością sprawnej orientacji w terenie oraz poznania piękna Puszczy Kampinoskiej. To także niepowtarzalna okazja aby poznać park w godzinach nocnych! Więcej informacji, w tym trasy, regulamin i informacje nt. napisów wkrótce na stronie internetowej organizatora www.pttk.com.pl i www.matragona.org.

Druga tradycyjna już jesienna impreza biegowa to Maraton Kampinoski. W tym roku odbędzie się już IV edycja tego wydarzenia. Termin wyznaczono na 17 października. Wyznaczono dwie trasy – maraton 42 km i półmaraton 21 km.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Sport, susza i autobus, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy

  1. informacja o linii leszno-kampinos cieszy mnie bardzo! będzie można robić trasy inne niż pętla, tylko iść dalej i wrócić do auta tą linią. niby są teraz jakieś busy, ale dotarcie do informacji o nich wymaga umiejętności szpiegowskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *