Przyrodniczo-koncertowo-turystyczny przegląd wydarzeń z Puszczy

1. Powstanie kładka i wieża widokowa

Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę kładek i wieży widokowej w Granicy koło Kampinosu. Jak już pisałem, powstanie tam wieża widokowa wraz z dwoma kładkami turystycznymi – jedna będzie miała 180 metrów długości (ma prowadzić przez bagna do wieży widokowej), a druga 46 m (będzie biec przez Olszowieckie Błota). Zgodnie z dokumentacją przetargu obiekty powinny być gotowe do połowy września br. Ze względu na odbiory techniczne dla ruchu turystycznego zapewne będą oddane nieco później. Z pewnością będę tu śledzić postępy robót!

2. Strzeż się barszczu!
W mediach zrobiło się w ostatnich tygodniach głośno o barszczu Sosnkowskiego – groźnej roślinie, która wdziera się w polską przyrodę. Wprawdzie zagrożenie z nią związane (bolesne i trudno gojące się oparzenia) wcale nie są w Polsce nowością, to w sumie dobrze, że tyle się o tym mówi, dlatego dołączę do tego chóru.

Nie wiem, czy roślina ta jest już w Puszczy Kampinoskiej (na pewno jest w okolicach Warszawy), ale uczulam wszystkich, by jeśli ja zobaczą, to zgłaszali takie przypadki (najlepiej ze zdjęciem) do dyrekcji parku. Dodać należy, że choć barszcz Sosnkowskiego jest rośliną bardzo charakterystyczną, to jednak można go pomylić z innymi roślinami, które nie są ani groźne, ani nie są intruzami w polskiej przyrodzie. Więcej na ten temat.

3. Koncerty „W krainie Chopina” powracają
Gospodarz Dworu Strzyżew oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Muzycznego w Krainie Chopina serdecznie zapraszają na koncert Agaty Igras Sawickiej i Zuzanny Elster w niedzielę 5 lipca, o godz. 17.00 w Dworze Strzyżew. Wstęp wolny.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Przyrodniczo-koncertowo-turystyczny przegląd wydarzeń z Puszczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *