Co robić w najbliższy weekend?

Najbliższy weekend zapowiada się z pogodą w kratkę – może trochę popadać, będzie też nieco słońca, ale temperatury niezbyt wysokie jak na początek lata. Jeśli ktoś ma ochotę na spędzenie tego czasu w towarzystwie i do tego w okolicy Puszczy Kampinoskiej, to poniżej prezentuję kilka propozycji:

1. Bieg Pamięci w Palmirach – zawody na dystansie 5 km ze startem przy parkingu w Palmirach. Wprawdzie zapisy internetowe są już zamknięte, ale wciąż można dopisać się w tradycyjny sposób. Szczegóły na stronie biegu.

2.  Pyza na polskich dróżkach – przejazd pociągiem RETRO. 
20 czerwca, jak co roku, do Muzeum Kolei Wąskotorowej zawita mała Pyza – bohaterka popularnej książki dla dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej. Wybierze się na wycieczkę wąskotorowym pociągiem RETRO do Puszczy Kampinoskiej, a potem na tradycyjny piknik w Osadzie Puszczańskiej. W programie dnia: ● zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, ● przejazd wąskotorowym pociągiem RETRO w obie strony, ● spacer po Puszczy Kampinoskiej z przewodnikiem, ● grill i ognisko w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, ● gry i zabawy z Pyzą, ● prezentacja walorów turystyczno-przyrodniczych ziemi sochaczewskiej, ● pokazy regionalnych strojów ludowych, ● muzyka regionalna.

3. V Świętojański Rodzinny Rajd Pieszy po Puszczy Kampinoskiej. Już 20 czerwca na puszczańskie szlaki wyruszy V Świętojański Rodzinny Rajd Pieszy po Puszczy Kampinoskiej. Po raz drugi będzie to impreza dwudniowa. Rajd wyrusza tradycyjnie z Granicy, a meta będzie w Wilczych Tułowskich. Po drodze na uczestników czeka ognisko i nocleg w Piaskach Królewskich.
Szczegóły

4. Pozytywnie zakręcony rajd rowerowy w Łomiankach
[C] www.lomianki.info

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Co robić w najbliższy weekend?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *