Kampinoskie doniesienia z frontu robót

1. W Lipkowie prace powoli startują
Do połowy sierpnia w Lipkowie ma powstać polana rekreacyjna z prawdziwego zdarzenia. Na razie prace dopiero się rozkręcają. Jak widać na zdjęciu obok, dopiero przystąpiono do prac ziemnych. Czy robotnicy dotrzymają terminu? Z pewnością będziemy to śledzić!

2. W Truskawiu remont skończony
W tym miesiącu oficjalnie zakończono prace remontowe na ul. 3 maja w Truskawiu – głównej ulicy w tej wsi, którą dojeżdża się do parkingu dla turystów. Niegdyś krzywy i podziurawiony asfalt jest teraz równy jak stół, do tego wzdłuż ulicy powstały przyzwoite chodniki i zatoki autobusowe. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko wyremontowania pozostałych odcinków tej ulicy, w szczególności pomiędzy Izabelinem a Laskami, a w drugiej kolejności również między Truskawiem i Izabelinem. Niestety, próżno szukać jakichkolwiek zapowiedzi takiego remontu w najbliższym czasie.

3. W Granicy powstanie wieża widokowa
Kampinoski Park Narodowy ogłosił przetarg na wybudowanie w Granicy koło Kampinosu wieży widokowej wraz z dwiema kładkami turystycznymi – jedna będzie miała 180 metrów długości (ma prowadzić przez bagna do wieży widokowej), a druga 46 m (będzie biec przez Olszowieckie Błota). Jeśli wydaje wam się, że już kiedyś o tym informowałem, to się nie mylicie. Tyle że ostatnim razem zamówienie unieważniono z powodu zbyt wysokich cen ofert. Czy i tym razem tak będzie? Oferty otwarto w środę i na razie cisza, więc chyba ceny są OK. Kładki i wieża miałyby powstać do połowy września br. W całej sprawie najbardziej szkoda mi tego, że wieża będzie dość niska, co zresztą widać na zdjęciu obok.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *