Będzie nieco łatwiejszy dojazd do Puszczy na dwóch kółkach

Ci, co lubią jeździć na rowerze, ale jednocześnie nie lubią dużego ruchu samochodowego, czy też w ogóle poruszania się po jezdni, będą mieli nieco łatwiejsze życie w drodze do Puszczy Kampinoskiej. Jak zapowiada Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, jednym z punktów programu “Dzielnica Wisła” ma być dokończenie nadwiślańskiej ścieżki rowerowej.

Jak zapewne wielu z was wie, obecnie asfaltową ścieżką da się dojechać tylko do Mostu Północnego, dalej w kierunku Lasu Młocińskiego trzeba już kombinować. Plan jest taki, żeby dociągnąć tę ścieżkę aż do samych Łomianek. Kiedy? Tego na razie urzędnicy nie precyzują. Wiadomo jedynie, że stanie się to w latach 2014-20.

Znacznie bliższym wydarzeniem będzie za to budowa ścieżki, aż 3 km, wzdłuż ulicy Wóycickiego w okolicach Cmentarza Północnego. Ma ona powstać jeszcze w tym roku. A za rok sporo ważnych ścieżek powstanie na Bemowie – to dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu. Wśród zwycięskich projektów znalazła się bowiem budowa ścieżek wzdłuż ulic Połczyńskiej oraz Powstańców Śląskich.

My tymczasem czekamy z niecierpliwością, aż ścieżką rowerową wreszcie będzie dało się dojechać do samej Puszczy. Na razie to jednak mglista perspektywa 🙁

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *