Są pieniądze na remont 3 Maja w Izabelinie

fot. Street View

3 Maja to główna ulica Izabelina. Niestety, jej stan pozostawia wiele do życzenia, przez co jazda samochodem po niej jest mało komfortowa, a rowerem po prostu niebezpieczna. Jeszcze w tym roku powinno się to jednak zmienić.

Jak informuje “Życie Warszawy”, wojewoda mazowiecki podpisał właśnie umowę na dofinansowanie remontu tej ulicy kwotą 1,2 mln zł (w ramach tzw. schetynówek). Drugie tyle ma dorzucić samorząd. Za tę kwotę ma zostać wyremontowane 1,3 km drogi oraz 2,5 km chodnika. Według informacji na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego remont obejmie odcinek od ul. Tetmajera do Langiewicza.

Teraz czekamy więc już tylko na ogłoszenie przetargu.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

6 komentarzy do wiadomości “Są pieniądze na remont 3 Maja w Izabelinie

 1. Temat ciągnie się od dwóch lat, ale Wójt skrzętnie chował projekt przed opinią publiczną, dbając aby sobie biedni mieszkańcy nie zawracali głów zastanawianiem, czy aby jest on optymalny.
  W efekcie będzie dużo lepiej kierowcom za to pieszym i rowerzystom niewiele, jeśli w ogóle.
  A bezpieczeństwo paradoksalnie może spaść.

 2. dorzucić to można drewna do kominka 🙂 a my co najwyżej wydamy z zaciągniętego kredytu na 10 lat pieniądze.
  szkoda tylko ze tak mało dyskusji (a w zasadzie wcale o tym jak ma ta droga być przebudowana i dostosowana do potrzeb wszystkich mieszkańców) Z projektów które były publikowane ( z inicjatywy osób dopytujących i "wścibskich") wynika ze nacisk kładziony jest na miejsca parkingowe a nie na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, Szkoda ze klasycznie nikt o nic mieszkańców nie pytał (może po za konkursem na kształt latarni (i to tylko na fb taki miły śmieszny konkursik był). W środę jest sesja rady gminy na której radni klepną kredyt na 1,5 miliona. mam nadzieje ze przynajmniej zainteresują się tym w jaki sposób zostanie ten remont przeprowadzony. Bo samo cieszenie się z tego ze będzie remont to za mało, trzeba się zapytać co się zmieni na głównej ulicy w naszej gminie. Czy będzie równy "highway" na którym notorycznie będzie przekraczana prędkość czy powstanie ulica którą będzie można płynnie przejechać jednocześnie zapewniająca bezpieczeństwo i komfort pieszym i rowerzystom.
  pozdrawiam Paweł Sielczak

 3. dorzucić to można drewna do kominka 🙂 a my co najwyżej wydamy z zaciągniętego kredytu na 10 lat pieniądze.
  szkoda tylko ze tak mało dyskusji (a w zasadzie wcale o tym jak m ata droga być przebudowana i dostosowana do potrzeb wszystkich mieszkańców) Z projektów które były publikowane wynika ze nacisk kładziony jest na miejsca parkingowe a nie na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, Szkoda ze klasycznie nikt o nic mieszkańców nie pytał (może po za konkursem na kształt latarni (i to tylko na fb taki miły śmieszny konkursik był). W środę jest sesja rady gminy na której radni klepną kredyt na 1,5 miliona. mam nadzieje ze przynajmniej zainteresują się tym w jaki sposób zostanie ten remont przeprowadzony. Bo samo cieszenie się z tego ze będzie remont to za mało, trzeba się zapytać co się zmieni na głównej ulicy w naszej gminie. Czy będzie równy "highway" na którym notorycznie będzie przekraczana prędkość czy powstanie ulica którą będzie można płynnie przejechać jednocześnie zapewniająca bezpieczeństwo i komfort pieszym i rowerzystom.
  pozdrawiam Paweł Sileczak

 4. Jak się tak martwią o chodniki to jeszcze mogliby zadbać o pasy zieleni
  zamiast nielegalnych parkingów pod niektórymi sklepami na 3 Maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *