Jubel, nowa strona,zakupy i coś o transporcie, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy i okolic

Nowa strona KPN
Kampinoski Park Narodowy odświeżył wygląd swojej strony internetowej. Z punktu widzenia grafiki szału – moim zdaniem – nie ma, ale godne pochwały jest rozbudowanie treści strony. Na przykład znajdziemy tu adresy puszczańskich restauracji czy obiektów noclegowych, informacje o szlakach turystycznych, parkingach czy możliwościach dojazdu. Oprócz tego zamieszczono także kilka artykułów tematycznych poświęconych na przykład historii turystyki kampinoskiej czy gospodarce przestrzennej. Z rzeczy, które udało mi się dostrzec, na razie drażni mnie schowanie mapy Compassu. Kiedyś była dobrze widoczna na głównej stronie, teraz trzeba się jej trochę naszukać.

Jubileusz KPN
1 kwietnia Kampinoski Park Narodowy obchodził swoje 55-lecie. Na jubileusz przybyło wielu oficjeli. Galerię zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na stronie Parku. Od sobie dodam, że urodziny KPN świętował z lekkim opóźnieniem, bo teoretycznie park rozpoczął swoją działalność 16 stycznia.

Kłopoty z remontem drogi w Czosnowie
Z powody przesunięcia środków budżetowych, gmina Czosnów nie dostanie dotacji na remont drogi Kazuń Polski – Kazuń Bielany (w ramach tzw. schetynówek). Z informacji opublikowanej na stronie urzędu gminy wynika jednak, że UG nie zamierza rezygnować z inwestycji, a brakujące środki weźmie z kredytu.

A po spacerze… na zakupy
Na ulicy Estrady, kilkaset metrów na południe od polany Opaleń, otwarto w ostatnim czasie nowy supermarket Tesco.

Zmiany w komunikacji 
Od dnia 1 kwietnia uruchamia się na trasie linii L-7 następujące przystanki na terenie m.st. Warszawy (w 1 strefie biletowej):
WÓLKA WĘGLOWA 01 i 02 
WÓLCZYŃSKA 01 i 02 
AKCENT 01 i 02 
ENERGETYCZNA 01 i 02
Przystanki będą funkcjonować jako „na żądanie”.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *