Łomianki i Nowy Dwór walczą o wylotówkę przez Puszczę

Nie tak dawno pisałem o tym, jak premier Donald Tusk ogłosił, że budowa wylotówki na Gdańsk (co istotne, biegnącej skrawkiem Kampinoskiego Parku Narodowego w okolicach Łomianek Dąbrowy) zostaje odłożona na czas nieokreślony. Wszystko po to, by domknąć obwodnicę Warszawy. Decyzja ta nie spodobała się jednak włodarzom z Łomianek, Czosnowa oraz Nowego Dworu Mazowieckiego.

By zaprotestować przeciwko temu postanowieniu, wysłali niedawno do premiera list. Podkreślają w nim m.in., że budowa wylotówki do dla mieszkańców okolicznych gmin kwestia bezpieczeństwa. Porusza się nią bowiem nawet 55 tys. pojazdów na dobę. W związku z tym zwracają się do premiera o podanie planowanej decyzji zakończenia tej inwestycji.

Więcej informacji 

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Łomianki i Nowy Dwór walczą o wylotówkę przez Puszczę

  1. Kij wam w oko, włodarze z Łomianek, Czosnowa i NDM! Nie rozumiecie, że Premier musi teraz walczyć z pisostwem, sektą smoleńską: dyletantami z USA, Kanady, Australii i Danii, by zagwarantować nam, że PiS nie wróci do władzy?! To nie czas na obwodnice, gdy wokół płoną lasy. Czy tam budki strażnicze. Najpierw walka z kontrrewolucją, potem prąd, ciepła woda i drogi! Precz z kaczystowskim defetyzmem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *