Budowa wylotówki przez Puszczę Kampinoską odłożona

Kolejny zwrot w sprawie budowy wylotówki S7 na Gdańsk, która miałaby biec z Bemowa przez Wólkę Węglową i Łomianki, zahaczając o fragment Kampinoskiego Parku Narodowego. Przypomnę, że w październiku 2011 r. sąd administracyjny uchylił decyzję środowiskową ws. tej inwestycji, co w praktyce oznaczało odłożenie jej o kilka lat. W tym roku GDDKiA powróciła jednak do tematu, gdyż rozpoczęła ponowne konsultacje społeczne nad przebiegiem trasy.

Dziś premier Donald Tusk ogłosił, że pieniądze na budowę wylotówki zostaną przeniesione na budowę południowej obwodnicy Warszawy, tj, na trasę od Puławskiej przez Wisłę i dalej w kierunku Terespola. Kiedy więc powstanie S7? Wszystko wskazuje na to, że nie w tej dekadzie!

O poszczególnych wariantach przebiegu S7 pisałem tu.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Budowa wylotówki przez Puszczę Kampinoską odłożona

  1. Wszystkich zwariowanych ekologów powinno się osiedlić w dawno wysiedlonych wsiach puszczańskich i nie budować tam żadnych dróg tylko żeby tam mieszkali ekologicznie.Ponadto nie powinno im się pozwolić używać węgla bo to bardzo szkodzi środowisku ani drewna bo to też jest niszczeniem przyrody. Drewno powinno gnić w lesie w naturalny sposób.Jeszcze zabronił bym im rozpalać ognia bo to jest niebezpieczne oraz uprawiać ziemi a także zbierać grzyby i inne owoce leśne.Myśle że powinni sami z siebie podjąć samowładną decyzje o zbiorowym samobójstwie w celu ochrony przyrody i nie zaśmierdzaniu tego świata.

  2. Lepiej by zrobili inwestując w kolej.Przed wojną była linia kolejowa do Palmir.Samochodów jest za dużo,nie tylko w miastach,wciskają się nawet do naszych pięknych lasów.Pora więc odbudowac w Polsce linie koleje,to pomoże zmniejszyc korki,natomiast obwodnice powodują że są coraz większe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *