Garść wieści z Puszczy Kampinoskiej

W środę miałem okazję wybrać się na wycieczkę rowerową dookoła Puszczy. Z tej okazji publikuję garść wieści różnej treści:

  • W tym tygodniu otwarto kolejną część centrum handlowego w Łomiankach! Jak donosi portal Łomianki.info, nowości to m.in. sklepy:  H&M, Reserved, C&A czy Mohito, Smyk, Home&You, Tape a l’oeil, Avans, Grycan Nic tylko skoczyć na zakupy przed/po wypadem do Puszczy Kampinoskiej! 😉
  • Z tejże okazji wreszcie otwarto ulicę Brukową-bis (mapa powyżej). Powinna być ona przydatna dla dojeżdżających rowerem z Bielan do Łomianek-Dąbrowy. Dzięki nowej ulicy nie tylko lekko skracamy sobie trasę, ale i jedziemy po równiutkim asfalcie i omijamy ruchliwe ulice w centrum Łomianek.
  • Może mi się tylko przewidziało, ale przy parkingu dla kampinoskich turystów w Łomiankach-Dąbrowie usunięto drewnianą budę, która jeszcze w poprzednim sezonie służyła jako lokal gastronomiczny. Swoją drogą ciekawe, że w okolicach Puszczy Kampinoskiej bary/restauracje jakoś długo nie mogą się utrzymać.
  • Praca nad modernizacją drogi wojewódzkiej z Kampinosu do Leszna wchodzi w decydujący etap. Na odcinku Granica-Leszno ulica rozkopana, ale przejezdna. Na odcinku Kampinos-Wiejca teoretycznie obowiązuje zakaz wjazdu i objazd wyznaczony przez Gawartową Wolę. Moim amatorskim okiem wygląda na to, że na dniach powinno rozpocząć się wylewanie asfaltu. Wreszcie!
  • Muzeum w Palmirach chwali się sporą frekwencją podczas długiego weekendu – placówkę odwiedziły 922 osoby.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Garść wieści z Puszczy Kampinoskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *