W lokalnej prasie o nowej infrastrukturze turystycznej

Okołokampinoskie samorządy przymierzają się do ciekawych inwestycji, które mają m.in. przyciągnąć w swoje okolice turystów.

W lutym pisałem o planach wytyczenia nowego szlaku rowerowego dookoła Puszczy Kampinoskiej, a teraz zagadnienie to zgłębia portal Nowodworski.info. Z rozmowy z wójtem gminy Leoncin dowiemy się, że częścią projektu będą nie tylko ścieżki rowerowe, ale być może także wieża widokowa oraz przystań nad Wisłą (konkretnie w Nowym Secyminie). Dowiadujemy się także, że jeden ze szlaków łącznikowych ma biec z Wilkowa przez Górki w kierunku Kampinosu, a jego budowa wiązałaby się z utwardzeniem nawierzchni. Przypomnijmy, że obecnie około 2-kilometrowy odcinek drogi z ośrodka strażackiego w Zamczysku do Nartów to droga gruntowa.

Start przedsięwzięcia jest uzależniony od pozyskania środków z funduszy unijnych, już z nowej perspektywy. W ocenie wójta Leoncina realny termin realizacji projektu to rok 2023.

Z kolei portal e-Sochaczew donosi o coraz bardziej realnych planach budowy ścieżki rowerowej ze stacji kolejowej w Sochaczewie do Żelazowej Woli. Ma to być możliwe m.in. dzięki przejęciu od PKP terenów wzdłuż wąskotorowej linii kolejowej.

Na razie burmistrz Sochaczewa nie chce mówić, kiedy inwestycja zostanie zrealizowana, zapewnia jednak, że jest zdeterminowany, by doprowadzić ją do końca. Trzymamy za to kciuki, bo taka ścieżka będzie dla wielu turystów świetnym sposobem, by na dwóch kółkach zwiedzać zachodnią część Puszczy. W godzinę dojdziemy bowiem pociągiem z Warszawy do Sochaczewa, później bezpiecznie popedałujemy do Żelazowej Woli, skąd ruszają już szlaki do Parku.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *