Wraca bezpośredni autobus do Palmir

Przez koronawirusa w tym roku o ponad dwa miesiące później niż zwykle, ale jednak ruszy! Już od najbliższego weekendu na trasę wraca linia 800, która podwiezie nas z metra niemal w samo serce Puszczy Kampinoskiej.

Autobus wznowi kursy 20 czerwca (sobota) i będzie jeździć w soboty, niedziele oraz święta. Trasa pozostaje bez zmian. Autobus ruszy z pętli Metro Młociny, a w drogę powrotną zawróci przy Muzeum w Pamirach.

Pierwszy kurs dnia rusza z pętli przy Metrze Młociny o godzinie 9:56. Na miejscu będziemy już po 31 minutach, a więc o 10:27. Tak szybkie tempo jazdy to zasługa niewielkiej liczby przystanków na trasie. Warto zwrócić uwagę, że osiemsetka zatrzymuje się także w miejscowości Palmiry, na skraju Puszczy. Stąd rozpoczynają bieg szlaki żółty (do Mogilnego Mostka) oraz czarny (do Janówka).

Ostatni kurs z Palmir do Warszawy odjeżdża z kolei spod muzeum o godzinie 18:01.

Szczegółowe informacje o komunikacji publicznej w Puszczy Kampinoskiej i okolicach znajdziecie w dziale “Dojazd

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Wraca bezpośredni autobus do Palmir

 1. Kocham Puszcze Kampinoska …. zielone serce Warszawy !!!!
  Znam spora czesc jej histori, oraz tego co sie w niej oraz z nia dzialo na przestrzeni wiekow. Zapewne znany jest mi tylko zarys calosci, ale bedac jeszcze w Technikum Lacznosci No.1 na Saskiej Kepie … mielismy takiego wspanialego nauczyciela, ktory w weekendy to ganial nas prawie na sile, po tych puszczanskich szlakach, gdzie na koncu wedrowek w prowizorycznie rozbitym namiocie, udzielal tzw. “poprawek” z udupionych wczescniej z jego przedmiotu tzw. “kartkowek” oraz innych sprawdzianow. Potem byl tradycyjny bigosik z kociolka razem z buleczka. A co poniektorzy “sprytniejsi”, to nieopodal, w zaroslach i po cichu, to “rozgrzewali sie” dodatkowoe polska skladkowa czysta wodeczka, zakupiona za dolarowe bony w “Pewexie” (bo wychodzilo sporo taniej) !!!!
  To juz calkowicie utrwalilo moja milosc do tego wspanialego kompleksu lesnego !!!!
  Wczesniej jako dzieciak, jezdzilem z moimi rodzicami na letnie weekendy do piaszczystego obrzeza Puszczy Kampinoskiej autobusem miejskim No. 110, ktory wyruszal spod kina ~Wisla~ potem ulica Zerosmskiego, az do petli w …. Wolce Weglowej !!!!
  Bywalem rowniez na koloniach letnich w Starej Dabrowie …. o czym napisalem obszerniej tutaj > https://www.youtube.com/watch?v=RH6KEhVzvGs&lc=Ugx4gBa8EMdY9f7Ow8F4AaABAg.98xUtBOKgvc9Gm8kCfhtE7 …… w zwiazku z historia tej Lesnej Kolejki Kampinoskiej o rozstawie torow 600 mm, ktora kiedys kursowla po tych terenach, zwazac drzewo do tartaku w Piaskach Krolewskich, gdzie rowniez dochodzila odnoga Sochaczewskiej Kolejki Waskotorowej o rozstawie torow 750 mm.
  Pozdrawiam serdecznie z dalekiej Kanady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *