Miliony od Lasów Państwowych dla KPN. Na co pójdą?

Góra Ojca

Jak co roku Lasy Państwowe przekażą sporą sumę z funduszu leśnego na wsparcie większości parków narodowych. Z 34 mln zł dla 21 parków Kampinoski Park Narodowy otrzyma najwięcej, bo 4 mln zł.

Przepisy ustawy o lasach precyzują, że subwencję tę można przeznaczyć na realizację zadań ochronnych metodami gospodarki leśnej, udostępnianie turystyczne parków bądź badania naukowe. W tym roku parki wydadzą te środki np. na remont czy budowę infrastruktury turystycznej. KPN chce je natomiast przeznaczyć na ochronę przed ogniem, w tym na pokrycie kosztów dyżurów na wieżach przeciwpożarowych oraz utrzymanie dróg przeciwpożarowych.

Jak już wcześniej informowałem, częścią tego wsparcia będą dyżury samolotu gaśniczego Lasów Państwowych na lotnisku Warszawa-Babice. Hasło „utrzymanie dróg pożarowych” można natomiast oznaczać wyłożenie kolejnych ścieżek płytami typu yomb lub wyrównanie ich pospółką.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Miliony od Lasów Państwowych dla KPN. Na co pójdą?

  1. Wycięli chyba 10.000m3 więcej niż rok temu to i dotację im zwiększyli. BTW -czy ktoś kiedyś badał jak takie wycinki wpływają na wilgotność ściółki ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *