Wkrótce kampinoska ciuchcia zostanie odmrożona

Przez koronawirusa trzeba było czekać dodatkowy miesiąc, ale na szczęście ani chwili dłużej – rusza kolejny sezon sochaczewskiej wąskotorówki.

Pierwszy kurs odbędzie się w piątek 29 maja. Szczęśliwie dla miłośników Puszczy pociąg wciąż będzie dojeżdżać na skraj Kampinoskiego Parku Narodowego, tj. do Wilczy Tułowskich. Ba, ze względów bezpieczeństwa atrakcja będzie jeszcze bardziej „kampinoska” niż dotychczas. Zrezygnowano bowiem z pikniku z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, w zamian przedłużony zostanie spacer z przewodnikiem po Puszczy.

Oczywiście, w związku z panującą wciąż epidemią wprowadzonych zostanie kilka dodatkowych obostrzeń:

  • sprzedaż biletów prowadzona będzie wyłącznie online przez stronę eWejsciówki.pl;
  • miejsca w wagonach będzie przydzielała obsługa pociągu (brak możliwości wyboru miejsca przy zakupie biletu);
  • liczba miejsc w pociągu będzie ograniczona, aby zachować bezpieczne odstępy między pasażerami;
  • wnętrza wagonów będą dezynfekowane przed, w trakcie oraz po odbytym kursie, a w każdym z nich będą stale dostępne pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk;
  • pasażerowie będą zobligowani do stosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

W maju i czerwcu pociąg będzie prowadzony przez lokomotywę spalinową. Szczegóły dotyczące kursów dostępne są na stronie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *