Szykują się utrudnienia na drodze do Izabelina, Truskawia i Sierakowa

W gminie Izabelin startuje kolejna długo oczekiwana inwestycja drogowa. Właśnie toczy się remont ulic Sienkiewicza i Izabelińskiej łączącej Izabelin ze Starymi Babicami. Teraz rusza zaś budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 3 maja, Krasińskiego i Sienkiewicza. W najbliższych miesiącach oznacza to mniejsze lub większe utrudniania dla tych, którzy będą chcieli dostać się ze stolicy nie tylko do Izabelina, ale także Truskawia czy Sierakowa.

Pierwsze prace związane będą z budową odwodnienia ul. 3 Maja, przebudową linii energetycznych, gazowych i teletechnicznych oraz przygotowaniem terenu pod przyszłe rondo w obrębie pasa drogowego ul. Krasińskiego, ul. 3 Maja i ul. Sienkiewicza.

4 czerwca dojdzie do zamknięcia ul. Krasińskiego z uwagi na to, że zasadnicza cześć projektowanego ronda znajduje się w obrębie skrzyżowania ul. Krasińskiego z ul. 3 Maja. W czasie tego etapu prac, poza brakiem możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Krasińskiego ruch pojazdów na ul. 3 Maja i ul. Sienkiewicza będzie się odbywał bez większych ograniczeń.

Przebudowa pozostałych fragmentów jezdni i pobocza ul. 3 Maja, będzie realizowana odcinkami w czasie których wyłączony będzie z ruchu jeden z pasów ul. 3 Maja. Ruch w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonych robót drogowych będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz doraźnie poprzez ręczne sterowanie ruchem. W trakcie prowadzenia prac będzie miało miejsce okresowe wyłączenie z ruchu ul. Sienkiewicza, ul. Małachowskiego oraz ul. Leśna Polana z dopuszczeniem ruchu dotyczącego bezpośredniej obsługi posesji.

W czasie ostatniego etapu prac drogowych, związanych z wykonaniem warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej i związanego z tym całkowitego wyłączenia z ruchu skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Krasińskiego i ul. Sienkiewicza, wyznaczony objazd obowiązywał będzie dla wszystkich rodzajów pojazdów. W celu zminimalizowania uciążliwości związanych z ostatnim etapem prac, roboty asfaltowe prowadzone będą w godzinach nocnych. Zakończenie całości planowanych robót i oddanie do użytkowania nowego ronda, planowane jest na koniec sierpnia br.

opr. na podstawie informacji UG Izabelin

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *