Nowy-stary autobus do Truskawia, Izabelina i Lasek

Jak już wcześniej informowałem, od 1 września gmina Izabelin znajdzie się w I strefie warszawskiego transportu publicznego. To oznacza, że obsługujący ją autobus 708 zmieni numer z podmiejskiego na miejski.

Jak informuje gmina Izabelin, z początkiem września linia 708 zostanie przemianowana na 210. Na razie nie są znane szczegóły zmian, tj. czy wprowadzone zostaną jakieś modyfikacje trasy (raczej mało prawdopodobne) bądź też czy zmieni się częstotliwość kursowania tych autobusów. Informacje te ZTM poda zapewne na kilka dni przed wejściem w życie zmian. Pewne jest natomiast to, że za dojazd z Warszawy do Puszczy Kampinoskiej zapłacimy już tylko 4,40 zł.

fot. ZTM

Przypomnijmy, że od początku tego roku do I strefy zostały włączone również Łomianki. Linia Ł zmieniła wówczas oznaczenie na 150, a siedemsetka na 250.

Na marginesie dodajmy, że niektóre podwarszawskie samorządy przystępują do programu „Bilet Warszawa+”, na mocy którego mieszkańcy części gmin (m.in. Stare Babice oraz Kampinos) będą mogli kupować bilety długookresowe po niższych cenach. Warunkiem jest rozliczenie podatku PIT w danym samorządzie.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Nowy-stary autobus do Truskawia, Izabelina i Lasek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *