Do Izabelina wciąż po wertepach [drogowe wieści]

Znów oddala się termin modernizacji głównych dróg dojazdowych do Izabelina, będących jednymi z popularniejszych tras dojazdowych do wschodnich fragmentów Puszczy Kampinoskiej.

Od iluż to już miesięcy donoszę tu o niepowodzeniach z modernizacją ul. 3 Maja w Izabelinie oraz ciągu ulic Sienkiewicza i Izabelińskiej łączącej Izabelin ze Starymi Babicami. Niestety, nie mam dobrych wieści – kolejny przetarg zakończył się niepowodzeniem. O ile poprzednie postępowania unieważniono z powodu zbyt drogich ofert, o tyle w przypadku najnowszego powodem był… brak chętnych.

ul. 3 maja w Izabelinie

Jak czytamy na stronie Urzędu Gminy Izabelin:

Przetarg zostanie powtórzony z modyfikacją polegającą na rozdzieleniu zadania na 2 części: izabelińską i starobabicką, celem umożliwienia przystąpienia doń mniejszym firmom budowlanym. Gminy i starostwo zobowiązały się aktywnie promować przetarg wśród potencjalnych wykonawców. Wobec szybko rosnących od stycznia br. kosztów robocizny, cen materiałów budowlanych i asfaltobetonu koszt realizacji zadania raczej wzrośnie względem poziomu z roku ubiegłego. W przypadku przekroczenia przyjętego dla tego zadania przez Zarząd Dróg Powiatowych i współfinansujące je gminy pułapu cenowego gminy i starostwo przyjmą alternatywne rozwiązanie w zakresie remontu dróg nim objętych.

To nie koniec wieści drogowych. Jak czytamy dalej na stronie UG Izabelin, w planach inwestycyjnych samorządu na najbliższe miesiące są również:
• Modernizacja ulicy Szymanowskiego łączącej Laski z Klaudynem wzdłuż granicy KPN. Właśnie rozpoczęły się prace projektowe w tym zakresie.
Budowa ścieżek rowerowych w gminie Izabelin – prace mają się zakończyć jeszcze do czerwca br. Przypomnijmy, że mają one objąć ciągi Sieraków – Izabelin oraz Izabelin – Truskaw.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *