Od piątki do ultarmaratonu, czyli zapowiedzi kampinoskich biegów

Niezależnie do tego, czy lubicie długie czy krótkie dystanse biegowe, w Puszczy Kampinoskiej szykują się zawody, które każdemu podpasują.

Bieg Łosia i Ultramaraton Kampinoski – 13 maja 

Wiadomo już, że w tym roku znów odbędzie się bardzo popularny Bieg Łosia (już po raz szósty), a także Ultramaraton Kampinoski (trzecia edycja). Dystans na tej pierwszej imprezie to około kilkunastu kilometrów. Ostatnio trasa wiodła po pętli z Dziekanowa Leśnego. Co będzie w tym roku – zobaczymy wkrótce.

Ultramaraton Kampinoski wystartuje tego samego dnia, ale prawdopodobnie z przeciwnej strony Puszczy (tak było poprzednio). Biegacze będą mieli do pokonania około 50 km. Finisz rok temu był w Dziekanowie Leśnym. Dokładna trasa ma zostać podana wkrótce.

Rejestracja na oba biegi jeszcze się nie rozpoczęła. Informacja na ten temat zostanie opublikowana na Facebooku

Maraton Kampinoski – 13 października

W tym roku powinien się odbyć również Maraton Kampinoski, czyli bieg startujący z Dziekanowa Leśnego pętlą o długości około 40 km przez Roztokę, któremu towarzyszy również półmaraton. Będzie to już szósta edycja tej imprezy. Przypomnijmy, że bieg zeszłoroczny odwołano z powodu prac remontowych w okolicach startu.

Bieg Zmarźlaka – 3 marca

Jeśli ktoś preferuje krótsze dystanse, zainteresuje go Bieg Zmarźlaka. Zaplanowano konkurencje na dystansie 5 i 10 km, a także bieg z przeszkodami dla dzieci. Starty odbywać się będą z boiska w Laskach. Najdłuższy bieg dotrze do Kamienia Ułanów Jazłowieckich (skrzyżowanie szlaków czarnego i żółtego koło Łomianek). Zapisy już trwają

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.