Wukadki do Kampinosu nie będzie. Ale będzie szybki autobus?

BRT w Brazylii (fot. Wikipedia)

Już od paru lat piszę tu o pomyśle władz Mazowsza oraz okołokampinoskich samorządów na wybudowanie kolejki, która miałaby łączyć warszawskie Bemowo z Lesznem, Kampinosem i Sochaczewem. Nastąpił tu nagły zwrot akcji!

Specjaliści z Politechniki Warszawskiej właśnie ukończyli studium wykonalności tego przedsięwzięcia i doszli do wniosku, że kolejka wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego zarekomendowali… poprowadzenie szybkich autobusów, tzw. BRT. Ich trasy biegłyby z Bemowa specjalnie wydzielonym pasem, generalnie wzdłuż drogi 580, przy czym na niektórych odcinkach biegłaby ona nowym śladem. Co ważne, specjaliści z PW rekomendują, by autobusy miały rozwidlenia do okolicznych miejscowości.

Dodajmy, że przedsięwzięcie jest dopiero na etapie studium wykonalności. Wciąż nie wiadomo np., kto miałby sfinansować całą tę „imprezę”.

Więcej o tym pomyśle można przeczytać na portalu „Transport Publiczny”. Od siebie dodam tylko tyle, że ja temu projektowi nie kibicuję. Oznacza on po prostu tyle, że po południowej stronie Puszczy Kampinoskiej będzie powstawało kilka razy więcej budynków niż obecnie. Dla lasu nic dobrego z tego nie wyniknie.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *