Rozpoznaj ptaki z pracownikiem Parku

Już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia, odbędzie się kolejna wycieczka z pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego z serii „Akademia Kampinoska”.

W trakcie wycieczki pod hasłem „Wiosenne obserwacje ptaków” uczestnicy będą mieli możliwość obserwacji ptaków spotykanych na terenie Puszczy Kampinoskiej. Wraz z ornitologiem, Danutą Pepłowską-Marczak, spróbują rozpoznawać głosy napotkanych ptaków, posłuchają opowieści na temat ich biologii i ekologii. Organizatorzy liczą, że uda się spotkać piecuszki, pierwiosnki, czyże, gile, pokrzewki, zięby, dzięcioły, a być może również kruki, żurawie czy bociany czarne.

Miejsce zbiórki: parking leśny w Truskawiu, godz. 9.00 (ok. 500 m od pętli autobusowej). Dojazd: samochodem lub autobusem linii 708 ze stacji Metro Młociny. Czas trwania wycieczki: ok. 3-4 godz. Trasa wycieczki będzie przebiegać na terenie Obwodu Ochronnego Laski i będzie miała kształt pętli.

Udział w wycieczce jest bezpłatny

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *