Zamykają polanę w Lipkowie – turystyczne zmiany nie tylko tam

Kampinoski Park Narodowy informuje o zamknięciu polany rekreacyjnej oraz parkingu w Lipkowie. Wszystko dlatego, że właśnie ruszają tam szeroko zakrojone prace budowlane. Jeszcze w tym roku ma tam powstać większy parking oraz rozbudowana infrastruktura turystyczno-rekreacyjna – boiska, ławki, miejsca na ognisko, plac zabaw i wiele innych.

Zmiany w infrastrukturze turystycznej planowane są również w innych regionach Parku, choć już w znacznie mniejszej skali. KPN właśnie ogłosił zamówienie na renowację: ławek, tablic informacyjnych, wiat, kierunkowskazów itp. W ramach umowy wykonawca będzie ponadto musiał wykonać skorygowane kierunkowskazy. Co tam było do korygowania? Jak już wcześniej pisałem, park swego czasu zlecił ponowne przeliczenie odległości na szlakach – jak mniemam znajdą się one na nowych tablicach.

Prace mają być ukończone do września br.

Na marginesie: Turystycznie w Wyszogrodzie
A skoro pozostajemy w temacie turystyki, warto odesłać do ciekawego artykułu o atrakcjach czekających w Wyszogrodzie. Od 1 maja w weekendy znów pływa tam tramwaj wodny, a to nie jedyna ciekawa rzecz w tym miejscu! Zachęcam to odwiedzania tego urokliwego miasteczka.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *