Szykują się kolejne zmiany w Granicy

fot. specyfikacja przetargu

W tym roku otwarto w Granicy nowy parking wraz ze sporą polaną rekreacyjną. Na tym jednak nie koniec inwestycji w tym miejscu! Kampinoski Park Narodowy właśnie ogłosił zamówienie na remont pobliskiego skansenu.

Lista prac przewidzianych do wykonania jest długa i obejmuje m.in. wymianę/naprawę drzwi i okien, wymianę pokrycia dachowego i niektórych desek, otynkowanie ścian, impregnację drewna, uporządkowanie okolicznej zieleni itp. (po szczegóły odsyłam do specyfikacji przetargowej).

Oprócz tego KPN chce wybudować ścieżkę rekreacyjną o długości 400 metrów, na której ustawione zostaną różne urządzenia do ćwiczeń. Remont czeka ponadto Aleję III Tysiąclecia, gdzie sławne persony zasadziły swego czasu pamiątkowe dęby – będzie tam nowa ścieżka, ławki, płotki i „atrakcyjne wizualnie, stylizowane oznakowania alei”.

Całość prac ma zostać wykonana do końca listopada br.

Czy faktycznie warto przeprowadzać te prace? W dokumentacji przetargu umieszczono m.in. zdjęcia prezentujące obecny stan budynków skansenu przeznaczonych do remontu. Widać na nich dobrze, że faktycznie przydadzą się tam tego typu prace, bo nie wyglądają już najlepiej.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *