W Julinku coś się ruszyło

fot. gmina Leszno

Kiedyś była tu znana w całym raju szkoła cyrkowa, później obiekt zaczął popadać w ruinę, a następnie powstał tam tani hotel. Ale szansa na to, że Julinek (bo o nim mowa) znów będzie wyjątkowym miejscem, rośnie.

Jak informuje na swojej stronie internetowej gmina Leszno, na terenie dawnej bazy cyrkowej toczą się już prace budowlane, których efektem ma być „Centrum Rekreacyjno-Rozrywkowe – Julinek”. Ma tu powstać:

  • wystawa Sztuki Cyrkowej;
  • parku linowy – 6 tras, 117 przeszkód (trasa maluch, dziecięca, dwie łatwe trasy, jedna trudna, trasa tyrolkowa); ma to być największy park linowy w woj. mazowieckim;
  • mini golf na powierzchni 1000 m kw. (18 torów);
  • wypożyczalnia rowerów (34 rowerów);
  • wypożyczalnia nart biegowych (35 sztuk);
  • strefa zabawy dla dzieci: plac zabaw, dmuchańce, zorbing, wielka trampolina, kule sferyczne, kule wodne.

W planach są także imprezy plenerowe – Dzień Pieroga, Rajd Rowerowy, Rajd Narciarski, zakończenie Lata z Polo TV.

W styczniu 2015 roku zostanie oddana do użytku Mała Arena, która ma być odrestaurowana, zachowując dotychczasowy charakter. Organizowane będą tu między innymi imprezy okolicznościowe, uroczystości, koncerty itp. Dodatkowo prowadzony jest remont sali gimnastycznej, w której od 1 grudnia 2014 roku będzie ponownie urzędować Państwowa Szkoła Cyrkowa.

Stali czytelnicy bloga z pewnością pamiętają, że parę miesięcy temu pisałem tu o znacznie bardziej ambitnych planach. Miała tu powstać m.in. zagroda z dzikimi zwierzętami, centrum hotelowo-konferencyjne, a nawet coś na kształt skansenu. Jak wynika z informacji na stronie gminy Leszno, plany są wciąż aktualne, choć mają być realizowane w dalszej kolejności, w miarę możliwości finansowych.

Więcej zdjęć obiektu

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *